Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Do wygrania w konkursie, cz.1

Karierowy konkurs Eurostudenta trwa! Polub nasz profil na Facebooku, w komentarzu pod postem konkursowym napisz hasło promujące „Eurostudenta” na targach pracy i wygraj atrakcyjne nagrody, w tym:

Płyta od Universal Music Polska

 

STANISŁAW SOYKA „MUZYKA I SŁOWA STANISŁAW SOYKA”

Ten Album to trzy słowa: Wyjątkowy, Autorski i… NARESZCIE!

 

Pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat. Stanisław Soyka muzycznie określa nowy album jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady”. Ten – w pełni autorski – album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.

To muzyczne wyznanie bez podrasowania.

Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga – „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców – „Mamulu, Tatulu”.

Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”, jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”.

Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce („Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.

A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.

Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać i – być może – usiąść wspólnie na muzycznej „Ławeczce’.”

1 singiel „Ławeczka-Bajeczka” 

2 singiel „Zależy mi” 

Album ukaże się w wersji jednopłytowej oraz dwupłytowej z dodatkowymi nagraniami koncertowymi.

Lista utworów:

CD1
1.    Przyszedł czas na zmiany
2.    Ławeczka – bajeczka
3.    Zależy mi
4.    Mamulu, Tatulu
5.    Lubię wracać do Warszawy
6.    Nie ma ich
7.    Ciszy nie unikaj
8.    W Piotrowym mateczniku
9.    Tango pozostało
10.  I już i tyle
11.  Wielka rzeka