Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Do wygrania w konkursie, cz.2

Karierowy konkurs – SuperPraca z Eurostudentem trwa! Polub nasz profil na Facebooku, w komentarzu pod postem konkursowym opisz swoją wymarzoną SuperPracę i wygraj atrakcyjne nagrody, w tym:

Książki od Wydawnictwa Znak

Tomasz Pindel, Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody 

Nie tylko Gombrowicz. Nieznana historia Polonii w Ameryce Łacińskiej

A gdyby tak stworzyć nową Polskę? Choćby w odległej Brazylii? Tu głód i nędza, a tam złoto i brylanty w takiej obfitości, że ziemia aż świeci i po zmroku nie trzeba zapalać światła! Tak przynajmniej mówią krążący po wsi agitatorzy.

Galicyjscy chłopi w Brazylii, legioniści na Haiti, Mrożek w Meksyku, żołnierze Andersa w Argentynie czy młodzi ludzie, którzy przypadkiem trafili do Chile i już tam zostali. Tomasz Pindel rusza na nieznany ląd: przeczesuje archiwa i literaturę, dociera do różnych pokoleń emigrantów i słucha ich niezwykłych historii. Dlaczego uprawa yerba mate stała się w Argentynie polską specjalnością? Na czym polegała polsko-niemiecka rywalizacja w Brazylii? Jak układały się relacje emigrantów z Indianami? Dlaczego mianem polacas określa się prostytutki? Jak pisarz Bobkowski rozwinął biznes modelarski w Gwatemali?

Losy swoich bohaterów autor przeplata z burzliwą historią kontynentu i obrazami współczesnych dynamicznych zmian. Pokazuje skrajnie odmienne oblicza polskiej emigracji na przestrzeni ostatnich trzystu lat. I choć pisze o ludziach z daleka – zza horyzontu – niepostrzeżenie przystawia czytelnikom migracyjne zwierciadło. Ukazujące się w nim oblicze jest nie mniej zaskakujące.

Tomasz Pindel – pisarz, autor publikacji literaturoznawczych, biograf Mario Vargasa Llosy. Specjalizuje się w przekładach literatury latynoskiej. Współautor audycji Piątka z literatury (RMF Classic).

 

 

Patryk Świątek, Weź wyjdź! Sztuka aktywnego odpoczywania

Prawdziwy odpoczynek jest bliżej niż myślisz! Także w wakacje

A gdyby tak oderwać się od codziennych trudów i pośpiechu i naładować akumulatory na słońcu i świeżym powietrzu? Patryk Świątek, współtwórca popularnego bloga Paragon z podróży, zaprasza w fascynującą podróż po Polsce. Wędrując śladami Arkadego Fiedlera, Simony Kossak, Ignacego Łukasiewicza i wielu innych w spokojnym rytmie kroków opowiada m.in.:

– skąd wziął się piasek nad Bałtykiem

– dlaczego Łódź przypomina najsłynniejsze amerykańskie miasta

– o trwającej w polskich lasach rywalizacji buków i dębów

– jak biedna Galicja przodowała w wydobyciu ropy naftowej na świecie

– jakich potraw trzeba koniecznie skosztować, będąc na Podlasiu

Weź tę książkę i weź wyjdź!

Stwórz unikalną pamiątkę: rysuj, koloruj, uzupełniaj, wbijaj pieczątki, planuj i samodzielnie twórz własne szlaki! Zapisz emocje i doświadczenia, by móc wracać do nich nawet w najbardziej ponure dni! Odpoczywaj i baw się!

 

 

Anders Hansen, W zdrowym ciele zdrowy mózg

Skandynawski bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu

Już po 6 tygodniach odpowiedniego treningu można odczuć pozytywne oddziaływanie ruchu na mózg. Odpowiednie dawki aktywności fizycznej mogą być lekarstwem na stres i niepokój oraz znacznie poprawiają sprawność i wydolność mózgu. Już 20 minut porannego biegu pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji i podnosi poziom dopaminy. Z kolei dobrze zaplanowany trening interwałowy uśmierza lęk i niepokój.

Anders Hansen – popularny w Szwecji psychiatra – w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak zbudowany jest mózg, i odkrywa jego tajemnice. Dzięki tej wiedzy możemy poprawić nasze samopoczucie i działanie mózgu. Badania Hansena pokazują, że ruch i odpowiednie postępowanie z ciałem są dla mózgu lepsze niż wszystkie możliwe suplementy. W książce znajdziesz też historie pacjentów i konkretne wskazówki, dzięki którym wytrenujesz swój mózg.

Książka, którą zachwycili się Szwedzi – przez miesiące nie schodziła z list bestsellerów.

Anders Hansen jest szwedzkim lekarzem, specjalistą w dziedzinie psychiatrii w Instytucie Karolinska. W swojej najnowszej książce w zrozumiały sposób tłumaczy najnowsze odkrycia neurobiologii oraz wyjaśnia, jak możemy wykorzystać je w codziennym życiu.