Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dobre wieści dla wielbicieli Agnieszki Osieckiej i nie tylko…

Z przyjemnością informujemy, że od 10. do 12. października 2009 r. odbywać się będzie w Warszawie festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej“.

Liczymy na to, że będą to szczęśliwe trzy dni dla wszystkich ludzi, dla których w życiu i w piosence, słowa mają znaczenie.
 
Festiwal powstał wokół konkursu wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej“. Jego cele to m.in. przybliżenie twórczości i postaci Agnieszki Osieckiej szerszej publiczności, prezentacja najmłodszego pokolenia znakomitych wykonawców klasyki polskiej piosenki, prezentacja różnych form aranżacji standardów stworzonych przez wybitnych polskich kompozytorów pracujących z Agnieszką Osiecką.
 
Koncert finałowy podczas którego 11 laureatów zaśpiewa przed publicznością i jury odbędzie się 10 października o godz. 19:00 w muzycznym studio PR im.Agnieszki Osieckiej i będzie retransmitowany następnego dnia przez radiową Trójkę. Koncert poprowadzą Magda Smalara i Magda Umer.
 
11 października o godzinie 18:00 na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA z koncertem pt: „Miłość nieduża“ wystąpi Chór Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem Andrzeja Borzyma. Składający się ze studentów I pracowników UW chór wykona utwory Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej.
 
11 października o godz. 21:00 również na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA zapraszamy na spektakl „Dobranoc panowie“ z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego. Na scenie w towarzystwie pana Andrzeja Poniedzielskiego wystąpi osiem kobiet– laureatek pierwszej nagrody poprzednich edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej“.
 
Koncert Galowy, w ramach którego Jury ogłosi werdykt i wręczone zostaną nagrody, odbędzie się 12 października 2009 na głównej scenie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Młodym wokalistom towarzyszyć będzie zespół Kameleon pod kierunkiem Hadriana Filipa Tabęckiego.
Gwiazdą tegorocznego koncertu galowego będzie Stanisław Soyka, który z zespołem Soyka Kwintet + specjalnie na ten wieczór przygotowuje nowe kompozycje do tych tekstów Agnieszki Osieckiej, które nie miały wcześniej dopisanej muzyki.
 
 
Tegoroczny skład jury Konkursu to: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Teresa Drozda, Krzysztof Kolberger, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Strzelecki, Katarzyna Zielińska.
Okazją do przypomnienia sobie znakomitych wykonań z poprzednich edycji Konkursu będzie premiera płyty „Pamiętajmy o Osieckiej“. Na płycie znalazły się piosenki w wykonaniu m.in. Joanny Lewandowskiej, Anny Dereszowskiej, Katarzyny Dąbrowskiej i Wojtka Makowskiego.