Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Doktor Cambridge University prorektorem polskiej uczelni

Dr Joseph Donnelly przejął obowiązki prorektora w Wyższej Szkole Zarządzania / Polish Open University. Zastąpił na tym stanowisku dr Zuzannę Kalisiak, która objęła stanowisko Rektora uczelni.

Dr Donnelly posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w zakresie edukacji.
Jest członkiem Selwyn College University of Cambridge z Wielkiej Brytanii. Ukończył studia doktorskie na Uniwersytecie w Cambridge. Kontynuował swoją pracę badawczą na Uniwersytecie w Oxfordzie oraz w Durham. Jest laureatem wielu nagród w dziedzinie badań. Pracował i prowadził również liczne badania naukowe na znanych i cenionych uczelniach w Glasgow, Rzymie i Warszawie, a także w Durham, Londynie, Coventry, Birmingham.
 
Spytany o to dlaczego wybrał właśnie Polish Open University oraz o ocenę poziomu kształcenia tej uczelni powiedział: – To jedyna ze znanych mi uczelni w Polsce, która podobnie, jak Cambridge zachęca i wspiera możliwość jednostkowego oraz gruntownego kształcenia. Rozmawiając z obecnymi studentami i absolwentami, a zwłaszcza z pracodawcami, staje się oczywiste, że absolwenci POU uzyskali status elity – mówi dr Donnelly. – W dynamicznie rozwijającej się gospodarce nowoczesnej Polski, studenci POU uzyskują wysokiej jakości syntezę teorii i praktyki, są niezależni, zarówno w nauce, jak i w swoim środowisku pracy, w biznesie. W taki sam sposób pracują studenci w Cambridge – studiują według programów, które są innowacyjne i powiązane z praktyką – dodaje.
 
POU jest uczelnią akredytowaną przez niezależne międzynarodowe komisje egzaminacyjne oraz stowarzyszenie Association of MBAs (AMBA), którego jest pierwszym członkiem w Polsce. Uczelnia posiada również akredytację Oxford Brookes University z Wielkiej Brytanii, z którą ściśle współpracuje od wielu lat. Instytucje te gwarantują jakość i uznanie na całym świecie. POU różni się od większości uczelni w Polsce metodologią kształcenia zbliżoną do tej, która jest stosowana m.in. na Uniwersytecie w Harwardzie.
 
Więcej informacji na temat uczelni i kadry dydaktycznej na www.pou.pl