Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dołącz do naszej paczki!

Szukamy wolontariuszy z Krakowa (i nie tylko!), którzy mają ochotę wspólnie z redakcją Eurostudenta uczestniczyć w akcji Świąteczna Paczka.

O co chodzi?
W całej Polsce rusza akcja pomocy ubogim rodzinom – Świąteczna Paczka. Jej celem jest dotarcie do najbardziej ubogich rodzin z taką pomocą, jakiej potrzebują.
 
Zadania wolontariuszy
Zadaniem wolontariuszy jest przeprowadzenie krótkiej rozmowy z rodzinami na temat ich największych potrzeb materialnych. Wywiady robione są na podstawie ankiety, a ich celem jest zorientowanie się, co tak naprawdę powinno znaleźć się w świątecznej paczce dla konkretnej rodziny. Dzięki temu rodzina otrzymuje dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje.
Po zebraniu ankiet, dane trafiają do bazy na stronie internetowej www.swiatecznapaczka.pl Tam na początku grudnia zaglądać będą darczyńcy, którzy przygotują później paczki dla wybranych rodzin. Przed Wigilią wolontariusze rozwiozą prezenty rodzinom.
 
Korzyści dla wolontariuszy
– najważniejszym powodem, dla którego warto wziąć udział w akcji, jest niesienie nadziei tym, którzy nie potrafią lub nie mogą zapewnić sobie i swojej rodzinie godziwych warunków materialnych.
– przeprowadzenie udanej akcji to wielka satysfakcja dla wolontariuszy. Świadomość, że właśnie dzięki Tobie zimowe dni będą „cieplejsze” dla wielu ubogich rodzin, a mały Tomek lub mała Zosia znajdą po raz pierwszy w życiu prezent pod choinką, będzie napawać Cię wielką radością i zadowoleniem z wykonanej pracy.
– udział w akcji to także świetna okazja do zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń. Zdobędziesz także ciekawy wpis do CV, dzięki któremu zabłyśniesz przed pracodawcą.
– będziesz mógł poznać wielu interesujących ludzi i poszerzyć grono znajomych
 
Co zrobić, żeby dołączyć?
– jeśli jesteś z Krakowa – napisz do nas na adres bp@eurostudent.pl
– jeśli nie jesteś z Krakowa – zgłoś się do organizatorów Świątecznej Paczki paczka@wiosna.krakow.pl
 
Więcej informacji na temat akcji: www.swiatecznapaczka.pl

Zobacz więcej informacji z działu studia >>