Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

 

 

 

Doosan Babcock Energy Polska S.A.
ul. Golejowska 73b, 44-207 Rybnik
rekrutacja@doosan.com
tel. 32 739 64 38
http://www.doosanbabcock.com/pl/career/

 

Doosan to jeden z liderów z zakresu usług serwisowych dla energetyki. Nasza oferta obejmuje zarówno remonty, modernizacje, jak również montaże instalacji i urządzeń całego ciągu technologicznego – od nawęglania po generator wraz z urządzeniami pomocniczymi i aparaturą kontrolno-pomiarową. Świadczymy także usługi diagnostyczne z zakresu badań nieniszczących – VT, UT, PT, MT, RT oraz badań niszczących (wytrzymałość, zginanie, udarność, badania metalograficzne). Posiadamy ponadto własne centrum obróbki wielkogabarytowej i produkcji części ciśnieniowej oraz urządzeń i części zamiennych

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

 

 

Jest rok 1896. Wyobraź sobie przedsiębiorczego miłośnika piwa w odległym zakątku świata, który chce udostępnić swój najlepszy trunek innym, aby nie tylko on mógł korzystać z jego dobrodziejstw. Otwiera mały browar a wraz z nim sklep spożywczy.

 

A teraz wyobraź sobie zdecydowanego biznesmena zarządzającego międzynarodową korporacją działającą w wymagającej branży przemysłu ciężkiego, energetyki i budownictwa, zatrudniającą dziesiątki tysięcy pracowników – inżynierów, informatyków, wykwalifikowanych fachowców.

Co może ich łączyć?

To właśnie koreański sen Doosan’a. Na fundamencie małego rodzinnego przedsiębiorstwa powstał gigant, który od lat zajmuje swoją mocną pozycję w gronie 2000 największych na świecie firm według rankingu Forbes’a. Interesujące jest to, że najstarsze przedsiębiorstwo w Korei nadal pozostaje w rękach rodziny miłośnika piwa…

Dzięki czemu stało się to możliwe?

Wskazówkę można znaleźć już w samej nazwie. Doosan to połączenie dwóch koreańskich słów. “Doo” oznacza ziarno, natomiast “San” oznacza górę. 
Ich połączone znaczenie to “małe ziarenko, z którego może powstać wielka góra”, co wskazuje na możliwość osiągnięcia wielkich rzeczy, dzięki wspólnemu działaniu nawet najmniejszych sił.

 

Siła Doosan zbudowana jest na zasadach i wartościach. Wierzymy, że dzięki ich stosowaniu możemy pozostać stabilnym przedsiębiorstwem. A największą wartością dla Doosan są ludzie. Jesteśmy świadomi, że to dzięki zaangażowaniu, wiedzy i kreatywności naszych pracowników możemy stale podnosić jakość oferowanych usług, dzięki czemu zyskujemy coraz większe zaufanie naszych klientów.

 

Jak jesteśmy zorganizowani?

 

W Doosan Babcock Energy Polska S.A. funkcjonują takie działy jak:

  • Dział kotłów i urządzeń przemysłowych
  • Dział automatyki i elektryki
  • Dział turbin i armatury
  • Centrum remontów warsztatowych wraz z centrum obróbki wielkogabarytowej
  • Dział utrzymania ruchu
  • Dział zarządzania jakością, badań i rozwoju
  • Dział spawalnictwa
  • Dział NDT&E (diagnostyka)
  • Działy technologiczne
  • Działy pomocnicze: Finanse, Sprzedaż, Oferty, Zakupy, HR, BHP, Administracja

 

Prace prowadzimy głównie na obiektach klienta, zarówno w Polsce jak i za granicą. Oznacza to, że nasi pracownicy często podróżują – bez względu na zajmowane stanowisko. Dzięki temu mają możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy na różnych obiektach i zgodnie z różnymi wymaganiami klientów. W ten sposób zyskują coraz szerszą wiedzę oraz biegłość w rozwiązywaniu niestandardowych problemów – bez względu na to czy są zaangażowani w remont instalacji czy w jej budowę.

 

Aktualnie pracujemy również nad innowacyjnym rozwiązaniem dla branży serwisowej – systemem efektywnej analizy prac diagnostycznych i remontowych urządzeń przemysłowych z zastosowaniem jednostek mobilnych i zaawansowanej analizy obrazów – INRED.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o nas więcej odwiedź naszą stronę internetową: http://www.doosanbabcock.com/pl/

 

 

Programy rozwojowe

Chociaż aktualnie nie prowadzimy programów stażowych, wszystkim pracownikom oferujemy indywidulane podejście i możliwość rozwoju w ramach ustalonej z przełożonym ścieżki kariery. Duży nacisk kładziemy na szkolenie, dlatego chętnie dofinansowujemy lub nawet finansujemy studia czy specjalistyczne kursy, jeśli tylko pomogą one rozwinąć potencjał pracownika.

 

Nie ukończyłeś jeszcze studiów a chcesz rozpocząć pracę w zawodzie?

Z nami masz taką możliwość! Dla nas liczy się Twoje zaangażowanie i chęć do pracy. Jeśli obawiasz się o dyspozycyjność to wiedz, że z nami można się dogadać. Porozmawiajmy o swoich oczekiwaniach – często istnieje możliwość, abyś pomagał nam kilka dni w tygodniu, kiedy nie masz zajęć.

 

Kierunek, który ukończyłeś nie odpowiada profilowi naszej firmy?

Nie zniechęcaj się! Nawet jeśli profil Twoich studiów nie mieści się ściśle w zakresie mechaniki czy energetyki, dla nas liczy się Twoja chęć do pracy i uczenia się, a także dyspozycyjność i umiejętność organizacji pracy. Jesteśmy świadomi, że wiedza teoretyczna to nie wszystko – ważniejsze są dla nas umiejętności praktyczne, którymi możesz wykazać się podczas pracy.

 

Jakie masz możliwości awansu?

 

Nie chcemy, abyś pozostał wiecznym asystentem. Oferujemy kilka kierunków rozwoju w zależności od predyspozycji osobowościowych i Twoich oczekiwań.
Jeśli masz ukończone studia co najmniej na poziomie inżyniera możesz zostać zatrudniony w Doosan na stanowisku Asystenta Inżyniera w zakładzie technologicznym, zakładzie wykonawczym lub dziale jakości, diagnostyki czy spawalnictwa. Po kilku miesiącach pracy, gdy poznamy się lepiej, dostosujemy do Ciebie ścieżkę rozwoju.

 

Kolejnymi stanowiskami jakie możesz osiągnąć są:

Kierownik obiektu – osoba ta realizuje już samodzielnie mniejsze zakresy prac na obiektach. Jeśli jesteś energiczny, lubisz pracować z ludźmi a w zadaniach grupowych często pełnisz funkcję lidera, zapewne bardzo dobrze sprawdzisz się na tym stanowisku. Nie jest to jednak docelowe stanowisko. Im bardziej samodzielny się staniesz, tym większe zakresy będziesz prowadził. W związku z tym, kolejnym przystankiem na ścieżce kariery jest stanowisko Kierownika robót a następnie Kierownika projektu,

Specjalista techniczny – osoba ta odpowiada za nadzór nad dokumentacją robót oraz opracowuje kosztorysy. Jeśli jesteś skrupulatny, lubisz porządek i samodzielną pracę z pewnością będziesz się realizował na tym stanowisku,

Specjalista projektant – osoba ta opracowuje technologię wykonywania prac i opracowuje dokumentację techniczną. Jeśli masz wyobraźnię przestrzenną, doskonale znasz rysunek techniczny i lubisz pracę przy komputerze świetnie sprawdzisz się na tym stanowisku,

Specjalista jakości, spawalnictwa, diagnostyki – osoby na tych stanowiskach realizują prace związane z nadzorem jakościowym w różnych aspektach naszej działalności. Jeśli pasjonujesz się którąś z tych dziedzin, jesteś zrównoważony i asertywny będziesz odpowiednim kandydatem na te stanowiska.

 

Proces rekrutacyjny

Cenimy Twój czas dlatego nasz proces rekrutacyjny jest możliwie jak najkrótszy i składa się jedynie z czterech etapów:

1. Twoja aplikacja poprzez naszą stronę internetową lub jeden z portali rekrutacyjnych (np. pracuj.pl),
2. Selekcja aplikacji i zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne – choć cieszymy się z każdej aplikacji kontaktujemy się tylko z wybranymi osobami, preferujemy przy tym kontakt telefoniczny,
3. Spotkanie rekrutacyjne – traktujemy Cię jak potencjalnego partnera a nie petenta, Ty również możesz zadawać nam pytania,
4. Wybór kandydata i złożenie oferty – niezależnie od wyniku rekrutacji otrzymasz telefonicznie informację: albo podziękujemy Ci za udział w rekrutacji albo otrzymasz konkretną propozycję współpracy.

 

Dołącz do nas! Z nami nie będziesz się nudził.

Oferty pracodawców