Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dotknij świata Marka Kamińskiego

W połowie listopada ukaże się w księgarniach "Dotykanie świata Marka Kamińskiego” – wywiad rzeka z podróżnikiem, odkrywcą, polarnikiem, biznesmenem i człowiekiem, który potrafi zainspirować innych swoją pasją. Wywiad spisany został przez Marka Szymańskiego, dziennikarza i politologa.

Książka prezentuje nie tylko dalekie, niebezpieczne podróże, ale przede wszystkim, podróż duchową i intelektualną w głąb siebie. Ciągła chęć poznawania świata, zdobywania wiedzy i pasja w działaniu to dla Marka Kamińskiego sposób na życie zgodne z pragnieniami. Kamiński opowiada o swoim życiu i pokazuje, że warto marzyć, warto odważnie kroczyć ku granicom, tym rzeczywistym i tym, które istnieją tylko w nas samych.
 
Kiedy przyglądam się bliżej drodze Marka Kamińskiego, widzę wiele podobieństw do swojej. Łączą nas na pewno trzy sprawy: wiara w rzeczy po ludzku niemożliwe, zamiłowanie do podążania pod prąd i niespokojny duch, który nie pozwala usiedzieć w miejscu – mówi były Prezydent, Lech Wałęsa, którego Instytut jest patronem książki.
 
Lektura wywiadu z Markiem Kamińskim wzmacnia wiarę w ludzkie możliwości, pozwala zrozumieć, że marzenia, nawet te najniezwyklejsze, są możliwe do zrealizowania. Podróżnik pragnie ukazać czytelnikowi, że warto przekraczać swoje granice i sam robi to wielokrotnie. W książce opisuje nie tylko chwile radości i tryumfu, ale również trudne momenty swoich podróży, chwile zwątpienia w trakcie wyprawy z Jaśkiem Melą, ból i osłabienie fizyczne, które towarzyszyły mu podczas zdobywania Biegunów.
 
„(..)Człowieka czasami zabijają jego własne myśli. Bo jeżeli teraz jest ciężko i pomnożymy nasz wysiłek przez kolejnych sześćdziesiąt dni marszu, to możemy sobie łatwo wyobrazić, że nie damy rady. Psychika i wyobraźnia niweczą najlepsze plany, także w codziennym życiu. Bieguny nauczyły mnie, że trzeba cieszyć się sukcesami każdego dnia i myśleć o codzienności. Dopóki się idzie, dopóki człowiek ma całe nogi i ręce, to trzeba po prostu iść, a nie myśleć o tym, co się zdarzy i że „ja tego nie wytrzymam”(..)” – oto fragment relacji podróżnika.
 
Książka „Dotykanie Świata Marka Kamińskiego” już od 13 listopada będzie dostępna w księgarniach na ternie całego kraju. W związku z premierą przewidziane są liczne spotkania Marka Kamińskiego z czytelnikami. Najbliższe odbędzie się 20 listopada w salonie Empiku w Gdańskiej Galerii Bałtyckiej, a kolejne 27 listopada w warszawskim Empiku na Nowym Świecie. Więcej informacji na temat autora, fragment książki oraz zdjęcia z wypraw można znaleźć na stronie www.dotykanieswiata.pl.