Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Douglas Carlton Abrams "Zaginiony pamiętnik Don Juana"

Douglas Carlton Abrams, współautor bestsellerowych „Sekretów wielokrotnych orgazmów”, postanowił tym razem wyłożyć swoją teorię udanego pożycia małżeńskiego w formie powieści awanturniczej.

Jego książka, będąca zmysłowym obrazem Sewilli końca XVI wieku, jest apokryficznym zapisem żywota słynnego hiszpańskiego uwodziciela i zawadiaki, Don Juana Tenorio.

Najbieglejszy kochanek epoki Siglo de Oro opowiada w sekretnym pamiętniku intrygujące dzieje swojego żywota, radośnie acz niebezpiecznie upływającego pod znakiem poszukiwania niewyczerpanej rozkoszy. Don Juana poznajemy w momencie, gdy z nakazu Jego Królewskiej Mości oraz Świętej Inkwizycji, zmuszony zostaje do zawarcia związku małżeńskiego pod groźbą oskarżenia o bezbożność i herezję. Nieposkromiony libertyn, miast w przestrachu szukać potencjalnej narzeczonej, jeszcze tej samej nocy próbował będzie uwieść dostojną Infantkę Izabelę…
Czy istnieje jakiekolwiek ludzka bądź nadprzyrodzona siła, która sprawi, że nieposkromiony awanturnik porzuci swoje liczne kochanki, by związać się na całe życie z jedną kobietą? Czy uda mu się stopić swe niegasnące pożądanie z trwałą i wierną miłością? Czy na łożu śmierci dopadnie bohatera żal za popełnione grzechy i pragnienie zadośćuczynienia Bogu?
„Zaginiony pamiętnik Don Juana” to ekscytująca wyprawa w mroczne czasy dekadencji, rozpusty, fanatycznej pobożności i terroru, która śladami caballeros wiedzie nas przez bodegi, burdele i wdowie sypialnie aż po królewskie komnaty, dając posmak zakazanych miłości sewilskiego Złotego Wieku…