Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dowiedz się, co słychać w PSRP

Nowy rok akademicki niesie ze sobą wiele znaków zapytania – pod kątem funkcjonowania uczelni, realizacji zajęć, ale i korzystania z możliwości jakie daje wspólnota akademicka. Jako studenci zaczynamy z nadzieją, że wrócimy w mury uczelni, móc w pełni korzystać z tego, co oferuje stacjonarne studiowanie – poznać nowych znajomych, nabyć nowe kompetencje, a przede wszystkim odejść po półtora roku od komputera!
Jak dobrze się do tego przygotować? W ostatni weekend sierpnia w Krakowie Parlament Studentów RP zorganizował VIII Konferencję Ekspertów Praw Studenta. Jest to wydarzenie skierowane do osób działających w samorządach studenckich w celu pokazania jak sprawnie, skutecznie i ciekawie prowadzić szkolenia z zakresu praw i obowiązków studenta. Prawie 100 osób przez 3 dni szkoliło się pod okiem 21 ekspertów, by przygotować się do prowadzenia podobnych szkoleń u siebie na uczelni. Wszystko po to, by ułatwić start na studiach osobom, które dopiero zaczynają.

Także po to powstał kurs MOOC na platformie Navoica Prawa i obowiązki studenta, który pozwala na własną rękę zgłębić regulacje dotyczące studenckiego życia. Warto śledzić także kanały komunikacji samorządu studenckiego swojej uczelni, gdzie na pewno znajdą się najświeższe i najważniejsze informacje, przygotowujące do nowego semestru.

Jednak, by w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje rok akademicki 2021/2022 musimy zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. To, co nam wszystkim może pomóc to szczepienia – zachęcamy do szczepienia siebie i przekonywania bliskich, którzy jeszcze nie skorzystali z tej możliwości. Tylko korzystając z takich osiągnięć nauki (jak na przykład szczepionki) jesteśmy w stanie zmienić otaczającą na rzeczywistość, która od półtora roku jest zależna od pandemii.

Wejdź na fb PSRP i bądź na bieżąco!

Źródło:
Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich