Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

DOWN zagra w Polsce

Do Polski przyjedzie amerykańska grupa metalowa, której frontmanem jest słynny wokalista Pantery – Phil Anselmo. Down zagra 29 marca w Warszawie.

DOWN

29.03.08 – Warszawa, Stodoła, godz. 19.00

 

Ceny biletów:

W przedsprzedaży: 120 zł

W dniu koncertu: 130 zł

 

 

To właśnie ta supergrupa z Nowego Orleanu jest autorem jednej z najlepszych płyt metalowych 2007 roku! We wrześniu zeszłego roku na muzyczną scenę powróciła formacja Down.  Grupa, której przewodzi charyzmatyczny Phil Anselmo (ex Pantera, Superjoint Ritual) po 5 latach milczenia wydała nowy krążek – „Over The Under” który powalił na kolana wszystkich fanów ciężkich dźwięków i jednogłośnie uznany został za jeden z najlepszych albumów zeszłego roku!

Zespół powstał w 1991 roku w Nowym Orleanie, a w jego szeregach oprócz Anselmo znaleźli się muzycy czołowych metalowych formacji z Południa Stanów Zjednoczonych: Pepper Keenan (Corrosion Of Conformity), Kirk Windstein (Crowbar) oraz Jimmy Bower (Crowbar, Superjoint Ritual, EyeHateGod). Grupa zadebiutowała w 1995 roku albumem „NOLA”, którego tytuł to po prostu skrót nazwy ich miejsca zamieszkania (Nowy Orlean, Luizjana).   Grupa ponownie spotkała się w 2001 roku, czego efektem był drugi krążek – „Down II  – A Bustle In Your Hedgerow”. Płyta nagrana została w domowym studio Anselmo – „Nodferatu’s Lair”, podczas 28dniowej sesji. W zespole pojawia się także były muzyk Pantery – Rex Brown. Tytuł albumu zaczerpnięty został z tekstu utworu Led Zeppelin – „Stairway To Heaven”. W kolejnym, roku grupa wyrusza na krótką trasę i zawiesza swoją działalność, a muzycy wracają do swoich macierzystych formacji. 

24 września ukazuje się nowy krążek Down – „Over The Under”, krążek, nad którym unosi się duch tragicznie zmarłego przyjaciela Anselmo z Pantery –  Dimebaga Darrella oraz jeszcze jedna tragedia – przejście huraganu Katrina. Właśnie przy okazji nowego albumu, Down po raz pierwszy potraktowany został jako pełnoprawny zespół, a nie tylko side project biorących w nim udział muzyków. Krążek nagrany został raz jeszcze w domowym studio Phila Anselmo, na bagnach Folsom, natomiast za produkcję ponownie odpowiedzialny był Warren Riker. W podsumowaniach na najlepsze płyty 2007 roku, kolejno „Over The Under” znalazł się na pozycjach 2 (Metal Hammer), 4 (Revolver) oraz 37 (Rolling Stone).

Down wystąpi w Polsce w ramach europejskiej trasy promującej nowy album i będzie to jeden z najbardziej wyczekanych koncertów w naszym kraju, ponieważ Phil Anselmo ani z Down, ani z  Panterą nigdy wcześniej w Polsce nie występował. Już teraz wiadomo, że występ potrwa ponad 2 godziny! Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187),
shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl