Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dr Misio w koncertowej odsłonie!

Po marcowej przedpremierze płyty Dr Misio pt. „Młodzi” w WiMP, przyszła pora na kolejną gratkę dla fanów formacji Arka Jakubika. Od 14 maja muzyczny serwis streamingowy udostępni swoim użytkownikom album będący zapisem koncertu zespołu Dr Misio. Materiał, noszący tytuł Dr Misio Live, będzie dostępny tylko w WiMP.

Dr Misio to rockowa formacja założona przez Arka Jakubika, scenarzysty, reżysera i aktora znanego z takich filmów jak „Dom Zły”, „Drogówka” czy „Jesteś Bogiem”. Talent filmowy to nie jedyny, jakim może pochwalić się Jakubik, o czym można się przekonać, słuchając wokalu tego artysty. Za teksty Dr Misio odpowiedzialne są dwie wybitne postacie rodzimej sceny artystycznej – Marcin Świetlicki, poeta i muzyk, laureat Paszportów Polityki oraz Krzysztof Varga, pisarz i dziennikarz, laureat nagrody Nike czytelników. Producentem muzycznym projektu jest Olaf Deriglasoff, muzyk znany z takich zespołów jak Apteka, Homo Twist czy Yugoton. Współautorem aranżacji utworów „Mentolowe papierosy” i „Pudelek” jest Mateusz Pospieszalski.

Materiał jest zapisem koncertu, który odbył się 3 kwietnia 2013 w warszawskiej klubokawiarni Chwila. Na albumie koncertowym znajdują się utwory znane z debiutanckiej płyty formacji pt. „Młodzi” oraz premierowe utwory «Ona Wie» do słów Cypriana Kamila Norwida oraz «Hipster», które jako pierwsi usłyszeli goście tego wyjątkowego koncertu, od teraz dostępnego ekskluzywnie dla użytkowników serwisu WiMP.

Album Dr Misio Live dostępny będzie wyłącznie w WiMP od 14 maja:

http://wimp.pl/wweb/album/?album=20213246

„Młodzi” to przede wszystkim bezkompromisowe, rockowe brzmienia okraszone inteligentnymi tekstami. Dr Misio swoją twórczością z pewnością podbije serca wszystkich miłośników gitarowych riffów, jak również osób oczekujących od artysty prawdziwych i głębokich wrażeń intelektualnych. Znakomite teksty w nowatorskiej formie sprawiają, że Dr Misio to prawdziwy podmuch świeżości na polskim rynku muzycznym, a takie utwory jak „Pudelek” czy „Mentolowe papierosy” skłonią wszystkich zarówno do dzikiej zabawy, jak i chwili refleksji.


(UNIVERSAL MUSIC POLSKA)