Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Duże zbiory danych, jeszcze większe możliwości. Konferencja “Big Data – bigger opportunities” już 6 maja w SGH

Czy istnieje zawód bardziej “cool” niż gwiazda rocka? Tak, istnieje – jest to zawód data scientist, uznany przez ekspertów za jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba, jakie narzędzia wykorzystuje i w jakich branżach może pracować? O tym zainteresowani będą mogli dowiedzieć się 6 maja podczas konferencji „Big Data – bigger opportunities”, która odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Konferencja ta, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Statystyki i Demografii pod patronatem honorowym JM Rektora SGH prof. Tomasza Szapiro i patronatem medialnym portalu Eurostudent, ma na celu przybliżenie studentom oraz absolwentom praktycznego zastosowania niezwykle szybko rozwijającej się i zdobywającej popularność dziedziny nauki, jaką jest Big Data.
Zdaniem ekspertów firmy Gartner, umiejętność gromadzenia, przetwarzania i analizowania ogromnych zbiorów danych oraz wyciągania na ich podstawie odpowiednich wniosków stanowi przyszłość biznesu. Przewiduje się, że rynek usług analizy danych osiągnie w 2015 roku wartość 50 mld dolarów.
Big Data znajduje zastosowanie w bardzo różnych branżach, począwszy od IT i telekomunikacji, poprzez marketing, finanse, bankowość, na energetyce i transporcie kończąc. O tym, jak Big Data przekłada się na rozwiązywanie realnych problemów biznesowych, opowiedzą specjaliści w dziedzinie eksploracji danych, przedstawiciele takich firm jak SAS Institute Polska, IBM, Play, Lingaro, Allegro oraz wiodącego domu mediowego MEC.
Konferencja odbędzie się w Auli I budynku C w godzinach 10:00 – 19:40. Formularz zapisów, agenda wydarzenia oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora: www.sknsid.pl.