Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dwa dni w Nowym Jorku – w kinach już 29 czerwca

Owacyjnie przyjęta na festiwalu w Sundance kontynuacja „2 dni w Paryżu”, porównywanych przez krytykę z najlepszymi komediami Woody’ego Allena.

Po rozstaniu z Jackiem, Marion (Julie Delpy) przenosi się do Nowego Jorku, gdzie, przygotowując wystawę swoich fotografii, poznaje słynnego prezentera radiowego Mingusa (Chris Rock). Wszystko zdaje się ich dzielić, ale to właśnie w ramionach obdarzonego wyjątkowo ciętym dowcipem gwiazdora eteru ponętna Francuzka znajdzie pocieszenie po miłosnym zawodzie. Ich sielankę zakłóci nagła wizyta ekscentrycznego ojca Marion (ojciec reżyserki Albert Delpy)  i jej wiecznie niezaspokojonej seksualnie siostry.

W dodatku, gdy pracami utalentowanej artystki zainteresuje się bogaty playboy (Vincent Gallo, nagrodzony na Festiwalu w Wenecji za kreację w „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego), nowojorski romans barwnej pary zamieni się w prawdziwą lawinę kulturowych i  miłosnych nieporozumień.

 
 

Pikantna francusko-amerykańska komedia kusząca widzów odważnym humorem i barwnymi bohaterami… Nowy Jork w filmie Delpy pulsuje kolorami, muzyką najróżniejszego typu i nietuzinkowymi postaciami, które składają się na tkankę życia w pełnej chaosu metropolii.”  Todd Mc Carthy, Hollywood Reporter

 

„Zabawna opowieść wydaje się doskonałym komentarzem do wykorzystującego autobiograficzne wątki filmu Delpy. Reżyserka w humorystyczny sposób cementuje nierozerwalny związek sztuki i życia.”  Karolina Wawer, Stopklatka