Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dwója dla wykładowcy?

Nie podoba Ci się sposób prowadzenia zajęć przez nudnego profesora? A może wprost przeciwnie – znasz wykładowcę, którego studenci słuchają z zapartym tchem? Teraz Ty możesz wystawić im ocenę.

Portal www.ocen.pl powstał po to, by studenci z całej Polski mogli wymieniać opinie o wykładowcach na swoich uczelniach. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się w serwisie i wyszukać (lub dodać) nazwisko wykładowcy, a następnie ocenić go w sześciu kategoriach: sprawiedliwość, przydatność zajęć, uroda, przyjazność, jasność zajęć i łatwość zaliczenia. Można także dopisać własny komentarz, w którym uzasadnimy swoją decyzję.
 
Obecnie w portalu znajduje się już ponad 10 tysięcy wykładowców, którzy zebrali łącznie blisko 53 tysięcy ocen. Użytkownicy mogą przeglądać rankingi najlepszych pracowników naukowych, a także całych uczelni.
 
W lipcu na 1 miejscu wśród wykładowców uplasował się mgr Kamil Ligenza ze Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania z Katowic. Dlaczego? „Fajny kolo, który nie zapomniał, że był studentem” – tłumaczy wronee. „Bardzo fajny facet, rzeczowy i kompetentny, ma podejście do studentów 🙂 Nie mówi o niepotrzebnych rzeczach tylko przekazuje to co jest praktyczne. Więcej takich ludzi!!!” – dodaje mała66. Co ciekawe, od wszystkich oceniających studentów, wykładowca otrzymał szóstkę za… urodę.
 
Dzięki portalowi ocen.pl studenci mogą dowiedzieć się, do kogo warto zapisać się na zajęcia, a kogo omijać szerokim łukiem. Jest to także świetny sposób, by wytknąć kiepskiemu wykładowcy jego błędy i, być może, nakłonić do poprawy.