Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dżem zagra, by zwrócić uwagę na problem HIV I AIDS

1 grudnia, o godzinie 19:30 w Klubie Wytwórnia w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS wystąpi kultowy polski zespół rockowy, Dżem.

Koncert zespołu będzie ukoronowaniem obchodów organizowanych przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej.
 
Wieczór w Wytwórni będzie okazją, by wyrazić swoją solidarność z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS. W trakcie koncertu zespołu Dżem w Klubie zostaną wystawione prace, które zwyciężyły w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych pt.: „Młodzi kontra HIV”. Zorganizowane zostanie ponadto stoisko z materiałami dotyczącymi szeroko rozumianej profilaktyki i zagrożeń związanych z HIV/AIDS, w skład którego będą wchodziły: plakaty, ulotki, torebki itp. Organizatorzy i wolontariusze będą również rozdawać prezerwatywy, a każdy z uczestników koncertu otrzyma czerwoną wstążeczkę na znak jedności z chorymi na AIDS. W akcji pomagać będą wolontaryjnie podopieczni Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacyjno – Reaadaptacyjnego dla dorosłych Stowarzyszenia MONAR w Kęblinach.
 
 
Od 1988 roku na całym świecie w dniu 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Ten dzień jest okazją do wyrażania akceptacji i wsparcia dla ludzi żyjących z HIV, chorych na AIDS i ich bliskich, ma też umożliwić różnym organizacjom i osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na problem AIDS. Tego dnia na całym świecie organizowane są konferencje, spotkania, happeningi oraz akcje edukacyjne.
 
W tym roku Regionalne Centrum Polityki Społecznej podjęło się wraz z Wojewódzką Stacją Sanitarno Epidemiologiczną zorganizowania Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. W ramach tych uroczystości we wrześniu br. został ogłoszony konkurs plastyczny pn. „Młodzi kontra HIV” skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
 

Honorowy patronat na konkursem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego – Włodzimierz Fisiak oraz Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi – dr n. med. Urszula Sztuka – Polińska.