Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dzień Użyteczności

30 listopada odbędzie się World Usability Day Kraków czyli Światowy Dzień Użyteczności. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest użyteczność systemów opieki zdrowotnej.

Światowy Dzień Użyteczności powstał w celu promocji takiego podejścia do projektowania, które czyni technologię bardziej przyjazną dla ludzi. Postanowiliśmy zorganizować takie wydarzenie by przybliżyć wszystkim tematykę User Experience – mówi Tomasz Rupik, współorganizator konferencji.

 

Program całodniowej konferencji obejmuje szereg prelekcji przygotowanych przez znanych i cenionych specjalistów z dziedziny Usability i User Experience. W programie znajdą się wykłady i warsztaty, prowadzone przez specjalistów i ekspertów z Polski. Od Krzysztofa Kornasa na wykładzie „Smartfony i gadżety na receptę. Quantified Self i medycyna dla cyborgów” dowiecie się co to takiego jest „skwantyfikowane ja”, a Łukasz Tyrała przedstawi swoje prognozy rozwoju dziedziny User Experience.

 

Prelegenci podzielą się z uczestnikami swoją praktyczną wiedzą podczas warsztatów, odkrywając aspekty projektowania dla opieki zdrowotnej. A wieczorem wszyscy uczestnicy będą mogli zintegrować się w jednym z krakowskich klubów, gdzie będzie również okazja do wymiany doświadczeń i networkingu.

 

Do uczestnictwa w konferencji zaproszeni są w szczególności przedstawiciele branży interaktywnej i nowych technologii, osoby zawodowo zajmujące się użytecznością, studenci jak i wszyscy zainteresowani tematem projektowania użytecznych produktów i usług. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników. – Poprzednia edycja WUD Kraków cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a wejściówki rozeszły się w niespełna 3 minuty. Zatem zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej i fanpage‘a – dodaje Pan Tomasz.

 

Tegoroczna konferencja odbędzie się na Stadionie Cracovii (ul. Józefa Kałuży1). Wszystkie informacje o wydarzeniu znajdziecie stronie internetowej www.wudkrakow.pl

 oraz na Facebooku – www.facebook.com/WudKrakow

 

 

Organizatorem konferencji jest południowy oddział CHI Polska (grupa zrzeszająca specjalistów z dziedziny User Experience) oraz firma Sabre Holdings.