Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dzień Życzliwości na Uniwersytecie Wrocławskim

Podobnie jak w roku ubiegłym Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach zbliżającego się Dnia Życzliwości przygotowało kilka atrakcji dla całej społeczności akademickiej naszej uczelni. Mimo, iż Dzień Życzliwości przypada 21 listopada, projekty NZS-u ruszają nieco wcześniej.

od 10 listopada na stronie internetowej www.nzsuwr.org każdy student będzie miał okazję oddać głos na najżyczliwszego wykładowcę swojego wydziału. Konkurs potrwa do 20 listopada, a wyniki poznamy 21 listopada. Na zwycięzcę plebiscytu czeka nagroda-niespodzianka, a wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody!

W dniach od 14 do 18 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka materiałów szkolnych na rzecz dzieci ze świetlic środowiskowych i domów dziecka w ramach akcji „Uniwersytet życzliwy dzieciom”, zapoczątkowanej przed rokiem przez Biuro Promocji i Informacji UWr. Tak jak poprzednio zbierane są wyłącznie nowe przybory szkolne (kredki, flamastry, farby, plastelina, bloki rysunkowe, zeszyty, papiery kolorowe, wycinanki, kolorowanki itp.). Będzie je można wrzucać do specjalnie oznaczonych pudełek rozstawionych na większości wydziałów uczelni. Szczegółowa lista miejsc ukaże się jeszcze w tym tygodniu na stronie m.in. www.nzsuwr.org.

Do zbiórki ponownie przyłącza się Szkoła Podstawowa nr 25 z ul. Stanisławowskiej we Wrocławiu. W ubiegłym roku uczniowie przyłączyli się do zbiórki i ofiarowali na rzecz domów dziecka kilka reklamówek i plecaków pełnych zeszytów, kredek, długopisów i innych szkolnych akcesoriów.

W środę 16 listopada w godzinach od 10 do 14.00 w trzech miejscach na uczelni: w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii (ul. Uniwersytecka 7-10), w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (ul. Fryderyka Joliot-Curie 15) oraz w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych (ul. Koszarowa 3/21) tworzona będzie wielka makieta życzliwości. Między godziną 10.00 a 14.00 każdy będzie mógł napisać, narysować lub namalować coś życzliwego

Oprócz wspomnianych przedsięwzięć 21 listopada na wrocławskim Rynku odbędzie się najżyczliwsze wydarzenie tego roku – happening „Powiedz coś miłego”. Każdy będzie miał okazję stanąć przy mównicy i poprzez megafon powiedzieć kilka miłych słów.

Organizatorem „życzliwych akcji” na Uniwersytecie Wrocławskim jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. NZS jest jedną z największych (obecnie liczy blisko 80 członków i sympatyków) i najprężniej działających organizacji uczelnianych. Przygotowuje liczne projekty o charakterze uczelnianym, regionalnym i ogólnopolskim, np. Drogowskazy Kariery, Wampiriadę, Studenckiego Nobla, Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, „Twoje Prawa w Pracy” i wiele innych. Jest to grupa młodych ludzi odczuwających nieustanny głód zdobywania nowych doświadczeń i działania na rzecz Uniwersytetu Wrocławskiego oraz mieszkańców Wrocławia.

Serdecznie zapraszamy!