Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dziewictwo aż do ślubu?

Kilka milionów amerykańskich nastolatków propaguje ideę utrzymania czystości aż do ślubu. Czy moda przyjmie się w Polsce?

Być może niedługo i do Polski przyjdzie moda na wstrzemięźliwość przedmałżeńską, która staje się coraz bardziej popularna wśród amerykańskich nastolatków. Pomysł na propagowanie wstrzemięźliwości narodził się 1993 roku i został wymyślony przez południowoamerykańskich babtystów, a swój kształt przybrał w programie „Prawdziwa miłość poczeka”. Już kilka milionów młodych ludzi zadeklarowało, że nie tylko powstrzyma się przed ślubem od seksu, ale także od pocałunków, pieszczot, a nawet myślenia o nocy z chłopakiem czy dziewczyną. Organizacja Silver Ring Thing zaprasza amerykańską młodzież na koncerty i imprezy, na których agituje do złożenia przysięgi czystości. Coraz częściej ojcowie i córki są namawiani do wzięcia udziału w balach czystości, podczas których można obejrzeć niezwykłe przedstawienie. Najpierw siedem dziewic ubranych w białe, tiulowe sukienki wnosi duży krzyż i ustawia go na podwyższeniu. Wokół niego klękają uczestnicy balu, a ojcowie zakładają córkom złote obrączki i przysięgają chronić ich dziewictwa aż do ślubu.

Moda amerykańskich nastolatków ma wielu zwolenników, ale nie brak i głosów, które są przeciwne propagowaniu wstrzemięźliwości. Zwolennicy mówią o lepszym życiu dla „czystych”, młodych ludzi. Krytycy zaś uważają, że młodzi ludzie, którzy deklarują wstrzemięźliwość jednocześnie nie wiedzą nic o seksie, co może narażać ich później na choroby weneryczne i niechciane ciąże.

Źródło: dziennik.pl