Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dziś ruszają IGRY 2021 – Juwenalia Politechniki Śląskiej

Turnieje, zabawy, muzyka, rozrywka i atrakcyjne nagrody – to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferują IGRY 2021, czyli coroczne Juwenalia Politechniki Śląskiej. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich studentów, mieszkańców okolicznych miast oraz  wszystkich osób
zainteresowanych studenckim świętem. Tegoroczne IGRY potrwają od 10 do 14 maja.Symboliczne i tradycyjne przekazanie kluczy do bram Gliwic odbędzie się online w poniedziałek 10.05.2021 r. o 16.30 i będzie transmitowane na kanale YouTube Politechniki Śląskiej. W wydarzeniu weźmie udział JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Prezydent Gliwic Adam Neumann, Przewodniczący Rady Uczelni Artur Tomasik, dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji oraz oczywiście studenci.

link do dzisiejszej transmisji LIVE : https://www.youtube.com/watch?v=HVO5smIHtlw

Z uwagi na obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, IGRY 2021 – podobnie jak w ubiegłym roku – odbędą się w formie zdalnej. Ich bezkontaktowa forma nie zniechęca jednak studentów Politechniki Śląskiej do wspólnego świętowania i zabawy.

– Zachowanie tradycji jest dla studentów Politechniki Śląskiej ważnym aspektem kulturowym. Przygotowaliśmy szereg wydarzeń, takich jak: turnieje e-sportowe, koncerty, które będą się odbywały w formule online. Mimo, że obowiązują nas obostrzenia kultywujemy tradycję Igrów, a te odbywają się już od 63 lat. (…) Mam nadzieję, że studenci będą zadowoleni z rozrywki, którą zaoferujemy im przed sesją. W tym roku zaszczyci nas swoją obecnością Jego Magnificencja Rektor Politechniki Śląskiej, profesor Arkadiusz Mężyk. Będzie też przewodniczący Rady Uczelni, pan Artur Tomasik – mówi Dawid Mordarski, Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej i dodaje, że IGRY 2021, to nie tylko rozrywka i muzyka, ale także ciekawe rozmowy.

Skorzystają z nich m.in. tegoroczni maturzyści, którzy będą mieli okazję poznać kulisy działalności kół naukowych Politechniki Śląskiej w ramach cyklu „Dobry dzień, witom!”.

IGRY – choć w formie online – nie mogą obyć się bez muzyki. – Pozyskanie artystów muzycznych było głównym celem, gdyż Igry to przede wszystkim muzyka, a w tradycyjnej wersji Juwenalia Gliwickie to koncerty i dobra zabawa. Nie mamy możliwości przeprowadzenia korowodu czy grillowania, jednak Samorząd Studencki planuje w tym roku kalendarzowym szereg wydarzeń np. kinowanie, które będzie swego rodzaju rekompensatą dla studentów – dodaje Dawid Mordarski.

Podczas tegorocznej edycji Juwenaliów Gliwickich nie zabraknie także wirtualnych rozgrywek z atrakcyjnymi nagrodami. W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszyły się one w poprzednim roku, poświęcony zostanie im cały dzień tegorocznych obchodów. – Przede wszystkim będą to wydarzenia zdalne. Chcieliśmy żeby możliwie jak najwięcej atrakcji zorganizować w sposób kontaktowy – na zewnątrz. I kilka takich mamy. Na przykład przez cały tydzień będzie czynna wypożyczalnia gier planszowych w Mrowisku. Każdy student, który będzie zainteresowany, będzie mógł taką grę wypożyczyć. Mamy również w planach ciekawy konkurs dla mieszkańców akademików, ale więcej informacji na ten temat opublikujemy na fanpejdżu igrowym – mówi Kacper Bochenko, przedstawiciel organizatorów.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest publikowany stopniowo – studenci uchylają rąbka tajemnicy i zdradzają, że pierwszym turniejem organizowanym przez Politechnikę Śląską w ramach wydarzenia będzie GWINT, czyli dwuetapowa gra karciana online, która odbędzie się na dedykowanym serwerze Discord. W trakcie pierwszego etapu zabawy, w którym będzie rywalizować maksymalnie 32 graczy, zostanie wyłonionych 4 zawodników. Ci zawalczą w finale o atrakcyjne nagrody. Rywalizację graczy będzie można śledzić dzięki transmisjom na żywo publikowanym na oficjalnym kanale Igrów.

Regulamin turnieju GWINT:
https://docs.google.com/document/d/1zo2zS6euXIKXF-WXxnWIwG_qoImHOG3PV5JabkyeIDY/edit

Oprócz turniejów na uczestników IGRÓW 2021 czekają także zabawy z nagrodami, publikowane na stronie wydarzenia Turnieje Igrowe na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/910873059707398/?active_tab=discussion