Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dźwięk, głos, emocje. Muzycznie w parku.

Dzięki inicjatywie Instalacja Las Głosów vol.2 w każdą kolejną sobotę sierpnia miłośnicy muzyki mają możliwość uczestniczyć w niezwykłych koncertach.
Muzyczne spotkania nawiązują do wybranych emocji, takich jak: zdziwienie, radość, wstyd, złość, ekscytacje i smutek.
– Zaproszeni artyści stawiając na minimalizm formy wprowadzą słuchaczy w świat tych emocji, które mimo uniwersalności, mają dla każdego z nas inny kolor” – opowiada Leski, autor koncepcji muzycznej, którego zobaczymy podczas finałowego koncertu 26 sierpnia. Podczas półgodzinnego performance’u zademonstruje nam swoją muzyczną interpretację SMUTKU.
LAS GŁOSÓW VOL.2 to już druga instalacja muzyczna przygotowana przez zespół w składzie Anna Król / Leski / grupa projektowa Centrala. Tym razem twórcy instalacji przenoszą świat dźwięków do jednego ze stołecznych parków. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych instrumentów. Będzie tam można posłuchać głosu miasta i cywilizacji mieszających się z dźwiękami drzew i ptaków. Co sobotę odbywają się minikoncerty, wpisujące się w grupę uniwersalnych emocji.
LESKI (właściwie Paweł Leszoski, ur. 1981) – polski wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku, wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Jego pseudonim jest parafrazą nazwiska. 1 czerwca 2015 ukazała się debiutancka płyta Leskiego zatytułowana Splot, jednakże artysta dał się poznać już wcześniej samodzielnie wydaną epką Zaczyn. Jesienią tego samego roku Leski odebrał w kategorii Debiut Roku nagrodę Mateusza Trójki, przyznawaną najciekawszym wykonawcom w kategorii muzyka rozrywkowa. Obecnie pracuje nad drugim solowym albumem.
Instalację LAS GŁOSÓW VOL. 2 można odwiedzać od piątku do niedzieli w godzinach 16:00 – 20:00 w Parku Morskie Oko w Warszawie do 26 sierpnia br.
Zapraszamy więc na koncert Leskiego „SMUTEK”: 26 sierpnia – Warszawa, Park Morskie Oko, godz. 18:00.
Wstęp wolny, niezwykłe doznania gwarantowane!