Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

e-zdrowie może odmienić polską służbę zdrowia

Wkrótce ruszą studia "e-zdrowie", promujące taki model opieki zdrowotnej.

Szczegóły projektu przedstawili w środę przedstawiciele uczestniczących w nim katowickich uczelni – Akademii Ekonomicznej, Akademii Sztuk Pięknych oraz firmy Kamsoft. Ruszające w lutym przyszłego roku podyplomowe studia to część finansowanego z unijnych środków wspólnego projektu obu uczelni „Nowe media i technologie wiedzy w programach studiów ekonomicznych”.
 
Internetowy nabór na bezpłatne studia „e-zdrowie”, których pełna nazwa to „technologie informatyczne w zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia”, właśnie rusza. Będzie można przyjąć 25-35 osób. W ramach całego projektu w lutym ruszą także studia podyplomowe „e-administracja” oraz „zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej”. Ten ostatni kierunek działa już w ramach studiów magisterskich (drugiego stopnia).
 
W tym roku akademickim w ramach wspólnego projektu katowickiej AE i ASP rozpoczęły się również studia licencjackie i magisterskie na kierunki „inżynieria wiedzy”, gdzie studenci m.in. uczą się konstruować inteligentne systemy oraz poznają zasady tworzenia i zarządzania procesami pozyskiwania, odkrywania, prezentacji i upowszechniania wiedzy w korporacji.
 
 
 
źródło informacji: PAP – Nauka w Polsce