Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Eksplozja biznesu w Krakowie

Podczas V edycji Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS odbędzie się 40 wykładów i szkoleń i 30 godzin warsztatów praktycznych. Start 31 marca.

BOSS powstał po to, aby szkolić młodych ludzi, którzy myślą o własnym biznesie, z zakresu umiejętności przydatnych na starcie. Organizatorzy przedsięwzięcia – Studenckie Forum Business Centre Club – zgodnie twierdzą, że o tym jak prowadzić własny biznes, czy jak zostać dobrym managerem nie dowiemy się z akademickich lektur.
 
Zarządzanie projektami, negocjacje oraz e-commerce – to wiodące tematy szkoleń tegorocznej edycji. Bezpłatne wykłady poprowadzą specjaliści i praktycy z wieloletnim doświadczeniem. W nowej odsłonie festiwalowi towarzyszyć będzie, oprócz merytorycznych wykładów, także cykl imprez rozrywkowych. Biorący w nich udział spróbują swoich sił w nauce tańca, sztuka kaligrafii, czy biznesowym angielskim.
 
Łukasz Kaleta, koordynator projektu w 2008r. mówi – „Uczestnikami szkoleń są osoby, które chcą zakładać własne firmy, działać jako aktywni przywódcy i przez to pomagać również innym ludziom, dając im choćby pracę. Tegoroczne warsztaty są ćwiczeniem umiejętności przywództwa. Dyskusje i porady naszych gości powinny zaś pomóc w znalezieniu korzystnej niszy rynkowej. To już kolejna, piąta edycja festiwalu. Jest bardzo możliwe, że ludzie Boss’a pójdą w świat i będą robić to, czego się tu nauczyli”.
 
Festiwal potrwa od 31 marca do 4 kwietnia. Warsztaty FP BOSS 2008 odbędą się na czterech uczelniach wyższych – Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Rolniczej, Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J.Tischnera. Przedsięwzięciu patronuje Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski. Mecenasem projektu jest Bank Zachodni WBK S.A.
 
Szczegółowe informacje, harmonogramy oraz zapisy na warsztaty na http://www.fpboss.org.pl/