Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

EKSPRESJE ŚCISŁEGO UMYSŁU

Zapraszamy na wernisaż wystawy studenta Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej pt. „Ekspresjonizm w sztuce” 6 kwietnia (środa) o godz. 19:00. Nietypową ekspozycję o charakterze kulturalnym i edukacyjnym będzie można oglądać w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej (wyb. Wyspiańskiego 27, bud. A-1,) do końca kwietnia.

Według Wojciecha Wodo, autora projektu, wystawa zaciekawi zarówno widza początkującego, który jest nieobeznany z historią sztuki, jak również  doświadczonego konesera sztuki. Głównym założeniem jest zaprezentowanie ekspresjonizmu, który rozciągał się na wszystkie dziedziny sztuki – malarstwo, teatr, literaturę, muzykę i film, wyłaniając polski akcent w tym nurcie. Dzięki współpracy z wieloma instytucjami kultury udało się zgromadzić bardzo cenne i ciekawe materiały.

 

Forma prezentacji jest nowatorska. Widz będzie miał możliwość odbycia wirtualnego spaceru po świecie scenografii ekspresjonizmu niemieckiego, obejrzenia materiałów video oraz posłuchania muzyki z tego okresu. Odbiór sztuki będzie pełniejszy  dzięki specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniom i elementom scenografii. 

 

Uzupełnieniem będzie informator – przewodnik po wystawie, zawierający przedruki, cytaty, kadry, zdjęcia i wypowiedzi.

 

Partnerem projektu jest Politechnika Wrocławska i działający przy niej Dyskusyjny Klub Filmowy.