Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ernst & Young liderem w rankingach pożądanych pracodawców

W corocznym badaniu międzynarodowej organizacji Universum firma doradcza Ernst & Young zajęła pierwsze miejsce w rankingu Idealnego Pracodawcy w kategoriach: Biznes i Prawo. Zwycięstwo w rankingu Universum Student Survey jest kolejną nagrodą przyznaną Ernst & Young jako pracodawcy.

Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w Ernst & Young: Zdobycie pierwszego miejsca w prestiżowym rankingu Universum to ogromny sukces Ernst & Young oraz naszych pracowników, którzy tworzą organizację i dzięki którym absolwenci wyższych uczelni oceniają nas jako najbardziej pożądanego pracodawcę na rynku. To, co sprawia, że pracownicy cenią sobie pracę w Ernst & Young, to m.in. możliwość realizacji różnorodnych projektów, zdobywanie doświadczenia i wiedzy od najlepszych specjalistów na rynku oraz ustrukturyzowany system szkoleń dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wynik tegorocznego badania Universum Student Survey kolejny raz pokazał, że firma Ernst & Young spełnia oczekiwania studentów – zarówno jeśli chodzi o aspekty dotyczące kariery zawodowej jak i kultury organizacyjnej.

Typując idealnego pracodawcę respondenci odpowiedzieli też na szereg pytań dotyczących ich celów zawodowych oraz oczekiwań wobec przyszłych pracodawców. Wyniki badania udowodniły, że studenci szczególnie cenią u przyszłych pracodawców stabilność zatrudnienia, zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, możliwości rozwoju, przejrzystą ścieżkę kariery oraz konkurencyjne wynagrodzenie. Nie bez znaczenia jest dobra reputacja przyszłego pracodawcy, jego rozpoznawalność i pozycja rynkowa.

Joanna Pachnik, asystent w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young potwierdza: Pracę w Ernst & Young rozpoczęłam jeszcze podczas studiów  – uczestnicząc w programie Finanse i Zarządzanie w Biznesie. Argumentów przemawiających za rozpoczęciem pracy w Ernst & Young było wiele – firma oferuje szerokie perspektywy rozwoju zawodowego; to miejsce jest ‘milowym krokiem’ w karierze zawodowej dla młodego absolwenta. W pracy czuję się doceniana i spełniona. Każdego dnia zdobywam cenną wiedzę i umiejętności, a ścieżka mojego indywidualnego rozwoju zawodowego jest dopasowana do moich zainteresowań prawniczych i wiedzy ekonomicznej.

 


Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w Ernst & Young podsumowuje: Jesteśmy pracodawcą o silnej i rozpoznawalnej marce. Prowadzimy aktywną działalność związaną z budowaniem wysokiej pozycji na rynku pracy. Czołowe miejsce firmy Ernst & Young w rankingach pożądanych pracodawców to z pewnością skutek realizacji naszej strategii employer brandingowej, w ramach której realizujemy wiele programów  z myślą właśnie o studentach – jak np. kampania rekrutacyjna ‘Zacznij poziom wyżej’, konkurs EY Financial Challenger, EYe on Tax, czy program Finanse i Zarządzanie w Biznesie prowadzony  wspólnie z SGH i organizacją ACCA.