Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ernst & Young Pracodawcą RokuŸ 2012

Firma doradcza Ernst & Young drugi rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w badaniu „Pracodawca RokuŸ” przeprowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Studenci, wypełniając ankietę, wybrali firmę, która w ich ocenie jest najbardziej pożądanym pracodawcą na polskim rynku. Badanie przeprowadzono na 43 uczelniach wyższych w Polsce wśród 5133 studentów kierunków ekonomicznych.
Studenci zostali zapytani o ich oczekiwania i preferencje względem pracodawców. Z badania wynika, że wizerunek firmy, jej aktywność na rynku oraz branża odpowiadająca zainteresowaniom studentów to główne czynniki wpływające na wybór pożądanych pracodawców. Za ważne kryteria decydujące o atrakcyjności pracodawców młodzi ludzie uznali również konkurencyjne wynagrodzenie, dobrą atmosferę i zadowolenie z pracy oraz równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.
Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w Ernst & Young: – Zdobycie  kolejny raz prestiżowego tytułu „Pracodawca Roku®” jest dla nas dużym wyróżnieniem. Studenci po raz kolejny potwierdzili, że spełniamy ich wysokie oczekiwania kierowane wobec najbardziej pożądanego pracodawcy na polskim rynku. Cieszymy się, że młodzi ludzie cenią to, co  firma EY oferuje swoim pracownikom –  możliwości rozwoju, pogłębienia wiedzy, zdobycia cennego doświadczenia podczas pracy z najlepszymi na rynku ekspertami, udziału w ciekawych i międzynarodowych projektach, czy też budowania sieci kontaktów, które będą stanowić ich przyszły kapitał zawodowy.
 
 
O Ernst & Young
Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. EY w Polsce to ponad 1500 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Ernst & Young jest audytorem największej liczby spółek w Polsce według Rankingu Audytorów Rzeczpospolitej 2013. W 2013 roku firma EY zdobyła tytuł Najlepszej Firmy Doradztwa Podatkowego w VII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej. Jest też najlepszym doradcą ds. fuzji i przejęć wg Financial Times.
Więcej informacji na: www.ey.com/pl
 
Informacje o pracodawcy
Od wielu lat Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców. W 2012 roku firma Ernst & Young zdobyła pierwsze miejsce w rankingu ‘Idealny Pracodawca’ przeprowadzonym przez Universum, w kategorii Biznes i Prawo. Udział w badaniu wzięło ponad 18 tys. studentów na 58 uczelniach w całej Polsce
Firma Ernst & Young wygrała również I Ogólnopolskie Badanie MBE Student Index 2011, zdobywając 1. miejsce w rankingu Idealnych i Pożądanych Pracodawców w kategoriach Audyt, Doradztwo Podatkowe, Zarządzanie Ryzykiem, Księgowość  – badanie zostało przeprowadzone wśród 2070 studentów i absolwentów zainteresowanych rozwojem kariery w branży finansowej.
W opublikowanym w 2012 roku rankingu na najbardziej pożądanego pracodawcę Trendance Graduate Barometer przygotowanego na podstawie badania przeprowadzonego wśród 5204 polskich studentów, firma Ernst & Young uplasowała się na 1. miejscu w kategorii ‘Biznes’.