Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Euromanager 2007

25 maja br. rusza pierwsza runda projektu Global Management Challenge – Euromanager 2007. Weźmie w niej udział 311 drużyn (czyli ponad 1500 osób)!

Global Management Challenge to zaawasowana symulacja biznesowa, w której drużyny menedżerów i studentów zarządzają wirtualnymi spółkami w symulowanej rzeczywistości rynkowej. Projekt ma na świecie już 27-letnią tradycję, polską edycję od 2000 roku organizuje firma BIGRAM, patronem honorowym konkursu jest Giełda Papierów Wartościowych, a wsparcia udziela również Narodowy Bank Polski.
W grze biorą udział 3–5-osobowe zespoły, złożone z pracowników firm działających w różnych branżach oraz najlepszych studentów szkół ekonomicznych i technicznych z całego kraju. Celem gry jest poprowadzenie firmy w wirtualnej rzeczywistości rynkowej. Jedynym kryterium oceny jest cena akcji, jaką dana firma osiąga na giełdzie. Wirtualne firmy poprowadzą działalność na rynku UE oraz w obszarze NAFTA.
Startując w konkursie, studenci mają szansę na otwarcie sobie drogi do kariery w jednej z wielu firm, które biorą udział w projekcie, jednocześnie zdobywając cenne doświadczenie w kierowaniu własną firmą. Warto dodać, że choć gra polega na symulacji, sukcesy są jak najbardziej namacalne: w 2006 r. polski zespół zajął drugie miejsce w światowym finale, w 2005 r. drużyna GRoM zdobyła światowe wicemistrzostwo, a rok wcześniej INDEX zajął pierwsze miejsce.
 

Więcej na: http://www.gmcpoland.pl