Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Euromanager 2008

Global Management Challenge – Euromanager 2008 to wirtualny świat biznesu stworzony dla osób chcących rozwijać twarde, biznesowe umiejętności (analizy finansowej, planowania strategicznego), jak i miękkie, związane ze współdziałaniem, wzajemną motywacją.

GMC to największa interaktywna gra strategiczna, w której zespoły zarządzają konkurencyjnymi przedsiębiorstwami. W projekcie nauka łączy się z praktyką, a nowym doświadczeniom towarzyszy zdrowy duch rywalizacji.
 
Projekt w ciągu 28 lat zgromadził 400 000 entuzjastów zarządzania w wirtualnej rzeczywistości z 28 państw (www.worldgmc.com). W Polsce „absolwentów” jest już ponad 8500, a wśród nich studenci, menedżerowie, specjaliści, słuchacze MBA, inżynierowie.
 
Do konkursu GMC zapraszamy trzy-pięcioosobowe zespoły, które obejmą pozycję zarządu międzynarodowej firmy produkcyjno-handlowej. Zadaniem zespołów będzie opracowanie długookresowej strategii rozwoju oraz podejmowanie bieżących działań operacyjnych dotyczących wszelkich aspektów działania, m.in. produkcji, sprzedaży, marketingu, B+R, zarządzania zasobami ludzkimi, logistyki, inwestycji, ubezpieczeń i innych. Kolejnym atutem gry jest jej interaktywność: zespoły rywalizują o klientów, muszą zachować ostrożność we wdrażaniu strategii i elastycznie reagować na zachodzące zmiany w otoczeniu. Jedynym kryterium oceny jest wartość akcji zarządzanego przedsiębiorstwa na giełdzie.
 
Konkurs składa się z programu treningowego, dwóch etapów rozgrywanych on-line, finału krajowego oraz finału światowego. Zwycięzca tegorocznej edycji zyska prawo reprezentowania Polski na Finałach światowych w Lizbonie, dodatkowo drużyna otrzyma cenny sprzęt multimedialny. Wicemistrzowie w nagrodę zostaną zaproszeni na seminarium z cyklu Autorytety, którego prelegentami byli już m.in.: prof. Philips Kotler oraz prof. Robert Cialdini.
 
Rejestracja zespołów studenckich potrwa do 30 marca; drużyny firmowe mogą zgłaszać się do 20 kwietnia.
 
Informacja: BIGRAM, tel. 022 646 94 94, mail: info@gmcpoland.pl
 
Zapraszamy na www.gmcpoland.pl