Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

European BEST Engineering Competition Poland 2013

Konkurs Inżynierski EBEC Poland to wspólne przedsięwzięcie sześciu wiodących polskich uczelni technicznych, Politechnik: Wrocławskiej, Warszawskiej, Łódzkiej, Gliwickiej i Gdańskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Ma on na celu pokazanie studentom, że wiedzę inżynierską można wykorzystywać na wiele ciekawych sposobów.

Rywalizacja przebiega etapowo. Zaczyna się Testem Eliminacyjnym 11 kwietnia o godzinie 19:00, sprawdzającym podstawową wiedzę techniczną, umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Test odbywa się jednocześnie w każdym z 6 miast, studenci piszą go na własnej uczelni. 14 najlepszych drużyn kwalifikuje się do Finału Lokalnego, który odbędzie się 8 maja. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach: Team Design i Case Study. Konkurs Inżynierski z założenia ma na celu rozwijanie kreatywnego myślenia, przedsiębiorczości i innowacyjnego podejścia do problemu, a potwierdzają to zadania przygotowane dla obu kategorii Konkursu.

Team Design polega na skonstruowaniu prostego urządzenia, które spełni określoną funkcję, np. przejedzie wyznaczoną trasę lub przeniesie przedmioty z punktu A do B. Do budowy można użyć tylko dostarczonych materiałów, takich jak sznurek, taśma klejąca, płyty CD czy drewniane listewki.

Natomiast Case Study to przygotowanie optymalnego planu umożliwiającego rozwiązanie podanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki.

Zadania oceniane są przez jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele uczelni, firm oraz organizatorów.

Dwa ostatnie etapy Konkursu odbywają się na tej samej zasadzie, rośnie jednak stopień trudności zadań. Bardzo cieszy nas fakt, że w nadchodzącej edycji EBEC-a zwycięzcy Finałów Lokalnych spotkają się w dniach 28-29 maja na Finale Ogólnopolskim we Wrocławiu, a jego laureaci będą reprezentować Polskę podczas Finału Europejskiego w Warszawie. Tam też współzawodniczyć będą studenci z całej Europy.

 

Niezapomniane emocje, dobra zabawa, prestiż. To wszystko składa się na EBEC 2013.

Spróbuj swoich sił i udowodnij, że jesteś prawdziwym inżynierem!
 

Informacje na temat tegorocznej edycji European BEST Engineering Competition znaleźć można pod adresem www.EBEC.best.org.pl lub na facebook’u: www.facebook.com/EBECPoland.