Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Europejski Festiwal Smaków

W dniach 30 kwietnia – 2 maja 2010 r. odbędzie się w Słupsku Europejski Festiwal Smaków organizowany przez Biuro Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego w Słupsku w ramach projektu pt.: ”Wzmocnienie turystyki ekologicznej poprzez promocję dziedzictwa kulturalnego i kulinarnego miast partnerskich Słupska i Flensburga – Festiwal smaków”.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie ze Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk z programu Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych.
 
Celem projektu jest zaprezentowanie dziedzictwa kulturowego oraz kulinarnego bogactwa regionu pomorskiego oraz gości z miasta partnerskiego Flensburg, z którym Słupsk współpracuje. Projekt zakłada organizację konferencji i dwudniowego przedsięwzięcia, jakim jest Europejski Festiwal Smaków, który odbędzie się w dniach 1-2 maja 2010 roku.
 
Festiwal mający charakter festynu odbędzie się na placu Zwycięstwa przed Ratuszem. W czasie dwudniowej imprezy twórcy i producenci będą mieli okazję zaprezentować swoje wyroby. W trakcie imprezy przeprowadzone zostaną konkursy na najlepszy produkt regionalny, najlepszą potrawę regionalną. Imprezie towarzyszyć będą występy artystyczne w klimacie biesiady polskiej i europejskiej. Całość będzie miała charakter pikniku rodzinnego.
 
Natomiast konferencję poświęconą rozwojowi turystyki ekologicznej i promocji walorów przyrodniczych, kulturowych i kulinarnych obu miast zaplanowano na 30 kwietnia na godz. 10:00 w sali 211 w słupskiego Urzędu Miejskiego.
 
Szczegóły na stronie http://www.slupsk.pl
 

źródło informacji: odkryjpomorze.pl