Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Eurostudent na targach pracy

Magazyn „Eurostudent” był dostępny w standach kolportażowych i rozdawany przez hostessy na 32 wydarzeniach targowych: w Warszawie, Krakowie, na Śląsku, we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, m.in. na Absolvent Talent Days, Dniach Kariery, Career Expo, uniwersyteckich targach pracy na największych uczelniach w całej Polsce oraz na inżynierskich targach pracy, organizowanych przez politechniki i uczelnie techniczne. Magazyn „Eurostudent” i portal eurostudent.pl objął patronatem medialnym najważniejsze targi pracy w Polsce.

Absolvent Talent Days z rekordową liczbą uczestników

Blisko 300 pracodawców z różnych branż poszukiwało młodych talentów podczas V edycji największych targów pracy i praktyk w Polsce – w porównaniu z wiosną 2015 roku to wzrost o prawie 20%. Przybywa także uczestników wydarzenia. W minionej edycji Absolvent Talent Days udział wzięło ponad 33 tysiące studentów i absolwentów. Dla młodych specjalistów największą wartością wydarzenia jest bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą oraz udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach z praktykami biznesu, mediów i specjalistami ds. rekrutacji. Powodzeniem cieszą się również konsultacje dokumentów aplikacyjnych i możliwość zrobienia profesjonalnego zdjęcia do CV. – To, co najbardziej mi się podobało na targach to próbne rozmowy kwalifikacyjne. Już po pierwszym dniu otrzymałam mailowo zaproszenia na te oficjalne w oddziale firmy. Tak właśnie powinny wyglądać targi. Mają być realną pomocą dla ludzi, którzy aktywnie szukają pracy – mówi Patrycja, uczestniczka Absolvent Talent Days we Wrocławiu. Szósta edycja Absolvent Talent Days odbędzie się jesienią 2016 roku w 8 polskich miastach – do dotychczas odwiedzanych miast dołączy bowiem Rzeszów.


fot. Abosolvent.pl

Dni kariery: 1 wydarzenie, 9 miast, 38 tys. uczestników

Wiosenna edycja Dni Kariery® 2016 to ponad 300 wystawców i 38 tys. uczestników w 9 największych miastach. Na najdłużej organizowanych targach pracy, praktyk i staży w Polsce najwięcej było studentów i absolwentów kierunków takich jak: zarządzanie, ekonomia, informatyka, finanse i rachunkowość. Wśród firm dominowały oferty z branży finansów, bankowości, konsultingu, HR, IT i marketingu. Oprócz cennych i inspirujących rozmów z przedstawicielami przedsiębiorstw, uczestnicy Dni Kariery® mieli możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach i panelach dyskusyjnych na temat poszukiwania pracy i świadomego budowania ścieżki zawodowej. Eksperci w Strefie Doradztwa Zawodowego przeanalizowali tysiące CV i udzielili mnóstwa rad na temat przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Na tych, którzy nie pojawili się na targach, wciąż czekają oferty na dnikariery.pl oraz kolejna edycja, która odbędzie się już w październiku!


fot. archiwum Dni Kariery
fot. główne – Krzysztof Kusiak