Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

EuroXpro 2014 – Global Village

W dniu 4 kwietnia w godz. 18-20:30 w Sali Wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się niecodzienne wydarzenie – Global Village zorganizowane przez największą międzynarodową organizację studencką AIESEC. Event ten jest częścią konferencji EuroXpro 2014, która w tym roku będzie miała miejsce w Warszawie w dniach 4-10 kwietnia. Na tydzień do stolicy zjadą się przedstawiciele zarządów lokalnych z ponad 60 krajów Europy i Ameryki Północnej. Ich celem będzie wspólne debatowanie na temat przywództwa i problemów globalnych – czyli kwestii, które są kluczowe dla organizacji.

Wszyscy chętni będą mogli poznać delegatów, będących w tym dniu jakoby „kulturowymi ambasadorami” swoich krajów. Odwiedzający Bibliotekę Akademicką w Warszawie będę mieli okazję w jednym miejscu poszerzyć swoje horyzonty poprzez zapoznanie się ze specyfiką krajów, nawet z odległych stron świata. Nie zabraknie degustacji, tradycyjnej muzyki, a z każdym z przyjezdnych będzie można porozmawiać i zaspokoić swoją ciekawość. Wydarzenie ma na celu przede wszystkich pokazanie różnorodności kulturowej, a także międzynarodową integrację. Wstęp na nie będzie bezpłatny.

AIESEC jako organizacja międzynarodowa została założone w 1948 roku i działa w ponad 120 krajach zrzeszając około 110 000 członków. Co roku dzięki niej ponad 17 000 osób zdobywa międzynarodowe doświadczenie zawodowe i kulturowe w trakcie praktyk zagranicznych i w ramach wolontariatu. W Polsce AIESEC istnieje na ponad 20 wyższych uczelniach i skupia około 2000 studentów.