Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Excellence in plastics

Dr. Schneider jest cenionym w świecie dostawcą i partnerem w rozwoju najbardziej znanych producentów samochodów, takich jak: Audi, BMW, Ford, Jaguar/Land Rover, Lamborghini, Mercedes, Opel, Porsche, Rolls-Royce i Volkswagen.

Główna siedziba firmy mieści się w Neuses w Niemczech. Firma posiada zakłady produkcyjne również w Polsce, Hiszpanii, Chinach, Brazylii, Stanach Zjednoczonych i na Słowacji.

Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w Radomierzu koło Jeleniej Góry i zatrudnia ponad 920 pracowników. W związku z dynamicznym rozwojem i utworzeniem nowoczesnego ośrodka B+R planowane jest w kolejnych latach dalsze zwiększanie zatrudnienia.

 
Produkty i technologia
 

Dr. Schneider specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego – od innowacyjnych systemów wentylacji powietrza, po wysoce zintegrowane elementy wnętrza samochodowego. Firma wykorzystuje nowoczesne metody, takie jak symulacje przepływu strugi powietrza (CFD), wytrzymałości konstrukcji (MES) oraz symulacje procesu wtrysku materiałów z tworzyw sztucznych, które przyczyniają się w decydujący sposób do tego, że produkty odpowiadają najwyższym wymaganiom w stosunku do wytrzymałości, ergonomii, wyglądu oraz wrażeń dotykowych.

 
Praca i kariera
 

Praca w Dr Schneider jest dla tych osób, które posiadają własne zdanie i mają jasno określone cele w życiu. Jeśli jesteś wizjonerem i stawiasz na dynamiczny rozwój, nasza firma pozwoli Ci na zagłębienie się w jeden z najbardziej ekscytujących rynków na świecie. Dr. Schneider daje możliwość rozwoju w obszarach: konstrukcji, produkcji, administracji, logistyki i jakości. Szczególnie czekamy na aplikacje osób, które posiadają doświadczenie w konstrukcji, znają jęz. niemiecki, wykazują zaangażowanie i chęć rozwoju własnych kompetencji w branży automotive.

 
Napisz do nas – czekamy właśnie na Ciebie!
 
 
Zapraszamy do obejrzenia naszej strony: