Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

EY Certified – świadomy wybór to klucz do udanej kariery

Wyobraź sobie, że otrzymujesz zaproszenie do projektu, który już na zawsze odmieni Twoje życie. Dostajesz dostęp do platformy, dzięki której już tylko kilka kliknięć dzieli Cię od poznania odpowiedzi na pytanie, jak najlepiej pokierować swoją karierą. Następnie w Twoje ręce trafia spersonalizowany raport oraz zaproszenie na platformę certyfikacyjną, gdzie możesz potwierdzić swoje umiejętności i otrzymać prestiżowego bagde’a. Brzmi ciekawie? Poznaj EY Certified!

To, że żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie, nie jest niespodzianką. Co chwilę na rynku pojawiają się nowe produkty, usługi i rozwiązania. Potrafimy przewidzieć wiele – od zjawisk ekonomicznych po trzęsienia ziemi. W 2020 roku wydarzyło się jednak coś, czego nikt się nie spodziewał. Światowa pandemia odwróciła do góry nogami życie, które znaliśmy. To, co kiedyś było normalne, codzienne stało się niemożliwe, a to, co wydawało się być kuriozalne, stało się rzeczywistością.


W większości przypadków obecnie widujemy się na ekranach komputerów, na powitanie nie podajemy już sobie dłoni, a uśmiechy widzimy przez maseczki. Zmiany dotyczą zarówno życia prywatnego, zawodowego, jak i studenckich realiów. To, co jednak pozostało niezmienne, to wsparcie EY, na jakie mogą liczyć studenci w aspekcie wyboru i rozwoju ścieżki kariery.

Pod koniec roku EY ogłosił zupełnie nową inicjatywę dla studentów – EY Certified. Program odbędzie się w zdalnej formule, ale już teraz możemy zdradzić, że udało nam się stworzyć coś niespotykanego i innowacyjnego w środowisku akademickim.


Koncepcja projektu bazuje na wnioskach, jakie nasunęły się po naszych licznych rozmowach ze studentami. Postanowiliśmy sprawdzić, co jest dla nich ważne w kontekście budowania ścieżki kariery oraz skąd czerpią inspiracje i wiedzę potrzebną do podjęcia decyzji związanej z wyborem pracy. Młodzi ludzie bazują głównie na intuicji i opinii znajomych czy rodziny. Brakuje im wiedzy na temat szerokiego spektrum możliwości kierunków kariery oraz praktycznej szansy sprawdzenia swoich predyspozycji z wybranych dziedzin. Szczególnie obecnie, w epoce home office, kiedy praca wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze przed rokiem, praktyczne zorientowanie się, jakie perspektywy czekają na młodych na rynku pracy, stało się jeszcze trudniejsze. To właśnie dlatego powstał EY Certified. Nowy projekt, który ma za zadanie wspomóc studentów w wyborze ich ścieżki kariery. Cztery obszary – Audyt, Doradztwo Podatkowe, Strategia i Transakcje oraz Consulting IT, a konkretnie najlepsi na rynku eksperci z tych dziedzin, zaprojektowali i opracowali dedykowaną platformę certyfikacyjną dla studentów.


Na początek zaprosimy Cię do sprawdzenia się w krótkim teście – nie musisz znać odpowiedzi na wszystkie pytania, chodzi o to, żeby sprawdzić, co najlepiej do Ciebie pasuje. Dzięki temu dostaniesz spersonalizowany raport. Zaprojektowaliśmy go tak, żeby pokazał Twoje mocne strony i zainspirował do rozwoju w kierunku, który najlepiej do Ciebie pasuje.
Wkrótce dostępny będzie też kolejny etap certyfikacyjny – każdy, niezależnie od kierunku studiów oraz zainteresowań, będzie mógł zdobyć badge potwierdzające kompetencje w wybranych przez siebie obszarach. Po spełnieniu poszczególnych kryteriów i udowodnieniu swojej zdobytej wiedzy będzie można pochwalić się w CV lub na LinkedIn odznakami, takimi jak: Young Digital Auditor, Young Private Equity Advisor, Young Tax Advisor, czy Junior Cybersecurity Specialist.


Już teraz wejdź na eycertified.pl i zapisz się na dostęp do testu! Platforma jest otwarta dla studentów od 1. do 5. roku studiów przez cały rok, a dzięki formule online możesz dołączyć z dowolnego miejsca w Polsce.

Dominika Radzikowska
Starsza Specjalistka ds. Rekrutacji EY