Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

EY najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na świecie wśród firm świadczących profesjonalne usługi

Firma doradcza EY została uznana w badaniu Universum za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę na świecie wśród firm świadczących profesjonalne usługi. Zdobyła też drugie miejsce w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii Biznes – zaraz za Google.

Badanie ‘World’s Most Attractive Employers’ przeprowadzone zostało przez Universum wśród prawie 94000 studentów kierunków biznesowych na najlepszych uczelniach w największych 12-tu krajach świata (pod względem PKB). Badanie objęło Australię, Brazylię, Kanadę, Chiny, Francję, Niemcy, Indie, Włochy, Japonię, Rosję, Wielką Brytanię oraz Stany Zjednoczone.

Studenci ocenili, która firma jest najbardziej pożądanym pracodawcą. Odpowiedzieli też na szereg pytań dotyczących ich aspiracji zawodowych oraz oczekiwań wobec przyszłych pracodawców. Za kluczowe czynniki świadczące o atrakcyjności pracodawców studenci uznali m.in. rynkową pozycję firmy, możliwości rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz stabilne zatrudnienie. Powyższe czynniki okazały się ważniejsze dla „Pokolenia Y” niż inicjatywy niż inicjatywy z zakresu CSR firmy, przyjazne środowisko czy elastyczny czas pracy.

Mark Weinberger, Globalny Prezes EY: – Pozycja lidera EY w światowym rankingu Universum jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To sukces naszych 170000 pracowników, którzy codziennie budują reputację firmy świadcząc profesjonalne usługi dla klientów EY. Tak wysoka pozycja EY motywuje do dalszego budowania pozycji EY jako najbardziej atrakcyjnego pracodawcy na świecie, a także oferowania naszym pracownikom najlepszych możliwości rozwoju zawodowego poprzez zdobywanie unikatowych doświadczeń zawodowych w EY.

EY pracodawcą nr 1 w Polsce

Od lat doradcza firma EY zajmuje pozycję lidera w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców na polskim rynku. W 2013 roku firma po raz kolejny zdobyła m.in. tytuł ‘Pracodawcy Roku’ w rankingu AIESEC, tytuł ‘Idealny pracodawca’ w rankingu Universum, zajęła również pierwsze miejsce w badaniu MBE Student Index (kategorie: Audyt, Doradztwo Podatkowe, Doradztwo Biznesowe, Zarządzanie Ryzykiem, Księgowość i kontroling), a także pierwsze miejsce w badaniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA – jako najbardziej atrakcyjne i najczęściej wybierane miejsce pracy przez studentów prawa.

Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY: – Pierwsze miejsca w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców doskonale potwierdzają, że odpowiadamy na wysokie wymagania studentów wobec ich przyszłych pracodawców – zarówno w skali lokalnej jak i globalnej. Czynniki świadczące o naszej konkurencyjności jako pracodawcy to m.in. stabilna ścieżka kariery, możliwości rozwoju zawodowego i personalnego, szkolenia, atrakcyjne wynagrodzenie. Dbamy o przyjazne środowisko pracy. Już ponad rok temu wdrożyliśmy w Polsce program EY Care & Wellness, w ramach którego promujemy zdrowy i aktywny tryb życia.

EY w Polsce aktywnie działa w środowisku akademickim. Już od ponad dekady firma organizuje m.in. konkursy dla studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych. Inicjatywy te – EY on Tax oraz EY Financial Challenger z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Dzięki udziałowi w konkursach studenci mają możliwość poznać charakter pracy w branży doradztwa transakcyjnego i podatkowego, a zwycięzcom EY oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Tegoroczne edycje konkursów ruszają już na początku października.

Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w EY: – Pozycja EY w rankingach atrakcyjnych pracodawców odzwierciedla nasze intensywne działania w ramach employer branding’u, które pozwalają nam nawiązywać długofalowe relacje ze studentami – potencjalnymi pracownikami firmy. Różne kanały kreatywnego dotarcia – online i offline – budują pozytywny wizerunek EY jako pracodawcy. Potrzeby studentów pokrywają się z naszą ofertą: pracą w dynamicznym środowisku z najlepszymi specjalistami na rynku, możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń zawodowych, czy nawiązanie profesjonalnych znajomości, które będą procentować w przyszłości. EYU – program rozwoju zawodowego dla pracowników EY w ustrukturyzowany sposób dopasowuje możliwości firmy do indywidualnych potrzeb – w myśl hasła ‘Ułóż karierę swoich marzeń.’

 
O firmie EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl