Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

EY Pracodawcą Roku 2013 wg AIESEC

Firma doradcza EY trzeci rok z rzędu została uznana Pracodawcą Roku w badaniu przeprowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Studenci kierunków ekonomicznych z 39 uczelni wyższych w całej Polsce wskazali firmę, która w ich opinii jest najbardziej pożądanym pracodawcą w kraju. Odpowiedzieli też na szereg pytań dotyczących ich aspiracji zawodowych oraz oczekiwań wobec przyszłych pracodawców i rynku pracy.

Aktywność na rynku, odpowiadająca respondentom branża, wizerunek i popularność firmy, jak również wynagrodzenie były najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze Pracodawcy Roku 2013. Za istotne kryterium świadczące o atrakcyjności pracodawców, studenci uznali również dobrą atmosferę w pracy oraz satysfakcję z wykonywanych zadań.

Badanie Pracodawca Roku to połączenie świata biznesu ze środowiskiem akademickim. Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w EY przyznaje: – Nr 1 w rankingu Pracodawca Roku jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. To dowód na to, że EY spełnia wymagania studentów, których aspiracje zawodowe i oczekiwania wobec przyszłych pracodawców są wysokie. Utrzymanie pozycji lidera trzeci rok z rzędu to także zobowiązanie, aby wciąż udoskonalać naszą ofertę nie tylko dla przyszłych pracowników, ale i obecnych – to oni są przecież ambasadorami firmy. Szerokie możliwości rozwoju, szkolenia, udział w międzynarodowych projektach i zdobywanie cennych doświadczeń zawodowych to elementy oferty EY. Dbamy również o tzw. ‘work-life balance’ – realizując coraz więcej inicjatyw w ramach działającego od 1,5 roku programu EY Care & Wellness, który promuje zdrowy i aktywny tryb życia wśród wszystkich pracowników firmy. 
Z badania AIESEC wynika, że Internet jest najpopularniejszym źródłem informacji o pracodawcach (dla 72% respondentów), a rozmowy ze znajomymi i osobami pracującymi w wybieranych firmach dostarczają wiedzy o pracodawcach dla 56% badanych studentów.
Agnieszka Maciejewska dodaje: – Wyniki potwierdzają, jak ważne jest budowanie relacji z potencjalnymi pracownikami firmy – poprzez kanały online jak i tradycyjne inicjatywy, które od lat organizujemy z myślą o studentach (np. konkursy branżowe) lub w które się angażujemy – takie jak, np. warsztaty i targi pracy na uczelniach.

W tegorocznej edycji badania AIESEC wzięło udział 3628 studentów kierunków ekonomicznych z 39 polskich uczelni.

Informacje o pracodawcy
Od lat firma doradcza EY zajmuje pozycję lidera w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców na polskim rynku. W 2013 roku firma zdobyła m.in. tytuł ‘Idealny pracodawca’ w rankingu Universum, zajęła również pierwsze miejsce w badaniu MBE Student Index (kategorie: Audyt, Doradztwo Podatkowe, Doradztwo Biznesowe, Zarządzanie Ryzykiem, Księgowość i kontroling), a także pierwsze miejsce w badaniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA – jako najbardziej atrakcyjne i najczęściej wybierane miejsce pracy przez studentów prawa. We wrześniu 2013 roku firma EY została uznana w badaniu Universum ‘World’s Most Attractive Employers’ za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę na świecie wśród firm świadczących profesjonalne usługi.


O firmie EY
EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.
Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.
Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl