Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

EY zatrudni na całym świecie 55 tys. nowych pracowników, w tym ponad 250 w Polsce

Międzynarodowa firma doradcza EY zatrudni w roku fiskalnym 2014 (od początku lipca 2013 do końca czerwca 2014) co najmniej 55 tys. osób. Na koniec czerwca 2013 firma zatrudniała 175 tys. pracowników w ponad 140 krajach. Na początku października opublikowała również wyniki finansowe za rok fiskalny 2012/2013. Jej łączne przychody wyniosły 25,8 mld USD. To oznacza wzrost o 7,7% rok do roku. Największy wzrost odnotowano na rynkach rozwijających się – 12%.

Z 4 podstawowych typów usług profesjonalnych świadczonych przez EY na całym świecie najwyższy wzrost odnotowano w Doradztwie Biznesowym – 18%. Wpływy z tytułu usług Doradztwa Podatkowego wzrosły o 7%, a w obszarach Audytu i Doradztwa Transakcyjnego odpowiednio o 4 i 3%. Audyt pozostaje największym źródłem przychodów EY. Jego udział całości wpływów wynosi 42% (odpowiada to 10,9 mld USD). 

– Wszystko, co udało nam się osiągnąć w ciągu minionego roku finansowego, zawdzięczamy naszym ludziom i chciałbym podziękować im za ich pracę – mówi Mark Weinberger, Globalny CEO firmy doradczej EY. – Osiągnięcie znakomitych wyników pomimo niepewności w światowej gospodarce w ostatnich 12 miesiącach i problemów na wielu rynkach pokazuje, jak wspaniałych ludzi zatrudnia EY  i jak bardzo ci ludzie dbają o wysoką jakość usług dostarczanych klientom.

EY inwestuje w przyszłość

– Ryzyka ekonomiczne i geopolityczne będą bardzo mocno definiowały to, co będzie działo się w światowej gospodarce w najbliższej przyszłości, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i tych rozwijających się. Pomimo powszechnie panującej niepewności, w roku fiskalnym 2013/2014, będziemy z optymizmem patrzeć w przyszłość zarówno światowej gospodarki jak i naszej profesji. Zamierzamy nadal inwestować w rozwój nowych rynków i coraz wyższą jakość naszych usług. Dlatego w ciągu następnych 12 miesięcy  zatrudnimy 55 tys. osób na całym świecie – dodaje Mark Weinberger.

Dla porównania, od początku lipca 2012 roku do końca czerwca roku 2013 firma doradcza EY zrekrutowała 50,5 tys. nowych pracowników (w tym 38 tys. zatrudnionych na stałe i 12,5 tys. stażystów). Do końca czerwca 2014 roku w firmie zatrudnionych zostanie 42 tys. stałych pracowników i 13 tys. stażystów. Większość stanowić będą osoby młode – absolwenci i studenci.

W Polsce rekrutacja już trwa

EY nie zwalnia również tempa w Polsce. Jak co roku firma w ciągu najbliższych 12 miesięcy zatrudni ok.  250 osób. – Co roku wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to by wciąż przyciągać najlepszych – zarówno studentów i absolwentów jak i doświadczonych pracowników. W październiku po raz kolejny ruszyły konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger, które wyłonią najlepszych młodych specjalistów ds. podatków i finansów. Te osoby otrzymają nagrody pieniężne i możliwość odbycia praktyk w EY. Każdego roku w konkursach bierze udział ok. 5000 osób. Do tego wciąż doskonalimy nasz program EY Care & Wellness, dzięki któremu zatrudnieni w EY otrzymują specjalne benefity w postaci masaży w pracy, zorganizowanych treningów biegowych z profesjonalnym instruktorem itp. – mówi Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY Polska.

W ciągu ostatnich 3 lat liczba pracowników EY w Polsce wzrosła dzięki inwestycji firmy we Wrocławiu i otwarciu EY Global Shared Services Center właśnie w tym mieście. W polskich biurach EY, licząc łącznie z wrocławskim Centrum Usług Wspólnych pracuje dziś ponad 1600 osób.