Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Felix i niewidzialne źródło” Wydawnictwo Znak

CZASEM BY ODNALEŹĆ SENS ŻYCIA, TRZEBA WRÓCIĆ DO ŹRÓDEŁ SWOJEGO ISTNIENIA. „Felix i niewidzialne źródło” od Wydawnictwa Znak. 

Jego imię znaczy „szczęśliwy” – Felix wie to od mamy, Fatou, która mieszka w Paryżu i prowadzi kawiarnię, ale pochodzi z Afryki i ma moc nadawania znaczeń, bo widzi i rozumie więcej.

Felix o swoim szczęściu nie myśli do czasu, gdy pewnego dnia wszystko w jego życiu się zmienia. Mama przestaje się uśmiechać, a w jej oczach gaśnie życie. Sprawia wrażenie martwej w środku. Chłopiec postanawia ratować ją za wszelką cenę – zabiera Fatou do magicznej, migoczącej kolorami Afryki, gdzie na kobietę czekają duchy przodków.

Pustynna ziemia skrywa potężne tajemnice, o których zachodni medycy nie mają pojęcia. Wśród nocy, w jasnym świetle księżyca do głosu dochodzą pradawne siły – tylko one mogą wskrzesić w Fatou wolę istnienia i na powrót zjednoczyć ją z ziemią, która dała jej życie.

Czy mały Félix zdąży doprowadzić matkę do niewidzialnego źródła, zanim będzie za późno? Czy znów będzie szczęśliwy?

***

Najnowsza powieść Erica-Emmanuela Schmitta „Felix i niewidzialne źródło” to nowa odsłona bestsellerowego Cyklu o Niewidzialnym. Podobnie jak niegdyś bohater Oskara i pani Róży Félix musi odkryć sens życia, a ma na to niewiele czasu.

 

Książka „Felix i niewidzialne źródło” do wygrania w naszym konkursie!

„Felix i niewidzialne źródło”