Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal Afrykański w Krakowie

Od 19 do 25 maja w Krakowie odbywać się będzie Festiwal Afrykański, w ramach którego odbędą się liczne wystawy, koncerty i imprezy.

„Festiwal Afrykański w Krakowie” jest inicjatywą zapoczątkowaną przez nowo powstałe Afrykańskie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego (AKON UJ).

Przez długi okres Afrykańczycy oraz Afrykaniści w Krakowie zastanawiali się, w jaki sposób mogliby pokazać Polakom bogactwo kulturowe kontynentu afrykańskiego. Wspólnymi siłami doprowadzono do powstania międzykulturowego wydarzenia artystycznego o charakterze naukowym, jakim niewątpliwie jest „Festiwal Afrykański w Krakowie.”

W 2008 roku obchodzimy wraz z całym kontynentem afrykańskim święto 45-lecia solidarności afrykańskiej, oraz współpracy afrykańsko-polskiej.

Główne cele Festiwalu skupione są na zwrócenie uwagi studentów uczelni krakowskich oraz mieszkańców miasta Krakowa na afrykańskie wydarzenia kulturalne, społeczne, ale także naukowe. Idea polega także na promowaniu integracji wśród studentów oraz mieszkańców afrykańskich, jak i polskich miast poprzez rozmaite programy, które mają na celu nie tylko pokazać kulturę afrykańską, ale także różne pozytywne oblicza kontynentu afrykańskiego. Promocja miasta Krakowa jak i Uniwersytetu Jagiellońskiego w kraju i zagranicą jest jednym z niewątpliwych priorytetów programu.

Więcej informacji o festiwalu na stronie http://e-afryka.ovh.org