Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal Filmów Ukraińskich

W ramach polsko-ukraińskiej współpracy po raz kolejny w Polsce zagości Festiwal Filmów Ukraińskich, podczas którego zostaną zaprezentowane najciekawsze propozycje filmowe, jakie w ostatnich latach powstały na Ukrainie.

W Krakowie od 17 do 19 listopada Kino Mikro zaprasza na projekcje a we wtorek 17 listopada w KIJÓW.CENTRUM odbędzie się Uroczyste Otwarcie Festiwalu, na którym nie zabraknie aktorów i organizatorów festiwalu.
 
Podczas Uroczystego Otwarcia Festiwalu o godzinie 19:00, obecni będą : Aktorka Olga Makeyeva grająca główną rolę w filmie „Pomarańczowa miłość”, Pan Andriej Kalpachi Dyrektor Ukraińskiej Fundacji Filmowej oraz Leszek Kopeć – Prezes Pomorskiej Fundacji Filmowej i Maciej Karpiński – Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej d/s promocji zagranicznej. W ramach Otwarcia Festiwalu zaprezentowany zostanie film Alana Badoyeva „Pomarańczowa miłość”. Akcja dramatu rozgrywa się w Kijowie: osamotniony, chory na AIDS mężczyzna zamieszcza w gazecie ogłoszenie, w którym proponuje parze młodych ludzi wyżywienie oraz przyznanie praw własności do atrakcyjnego mieszkania w centrum miasta. Muszą oni jednak spełnić pewien warunek: ich uczucie powinno być tak głębokie, by zgodzili się spędzać z umierającym każdy dzień, aż do końca. Po Otwarciu goście zostaną zaproszeni na bankiet. Bilety na Galę Otwarcia z bankietem można zakupić w kasach KIJÓW.CENTRUM.
 
Pozostałe dni Festiwalu będą odbywały się w Kinie studyjnym Mikro. Wśród festiwalowych tytułów znajdą się m.in. film w reżyserii Oleksandra Kyrijenki „Pomarańczowe niebo”, Alexandra Kirienki „Przebaczenie” a także film w reżyserii Oksany Bayrak pt. „Aurora”. To niezwykła opowieść o umierającej dziewczynce – wychowance domu dziecka, ofierze katastrofy w Czarnobylu i artyście baletowym, ich relacjach i emocjach. Widzowie obejrzą również obraz Jurija Illienki „Modlitwa za Hetmana Mazepę”. Film ten jest opowieścią o Iwanie Mazepie, bohaterze ukraińskiej historii, hetmanie, wybitnym mecenasie kultury, polityku oraz strategu. Festiwal Filmów Ukraińskich zagości jeszcze w Gdyni, Sopocie oraz Warszawie.
 

Więcej szczegółów i zdjęcia na stronie www.kijow.pl oraz www.kinomikro.pl