Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal filmowy w Kazimierzu Dolnym

Festiwal filmowy i artystyczny powrócił do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. W sobotę 4 sierpnia wystartowała impreza łącząca nie tylko dwa brzegi, ale różne dziedziny sztuki!

Główną ideą Festiwalu, który od tego roku jest imprezą międzynarodową jest pokazanie dzieł nie tylko filmowych, ale także muzycznych, plastycznych, fotograficznych i literackich, bez których kino byłoby pewnie ciut uboższe. Niepowtarzalną atmosferę impreza zawdzięcza pięknemu krajobrazowi, który rozpościera się po obydwu stronach Wisły. To fenomen, iż tak duży Festiwal Filmowy gości w mieście, które nie posiada własnego kina. Dla organizatorów jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Sale kinowe, stworzone „z niczego” pojawiły się w namiotach, ruinach zamków, na Małym Rynku. Szczegółowy program znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl w zakładce – program. Impreza potrwa do 11 sierpnia.
Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI odbyło się w Dużym Namiocie. Po inauguracji uczestnicy mogli obejrzeć polską premierę najnowszego filmu Giuseppe Tornatore pt. „Nieznajoma”. Obraz przedstawia historię Iriny, której z pozoru zwyczajne życie okazuje się być dobrze zaplanowaną intrygą. Późnym wieczorem na wszystkich miłośników kina czekał wyjątkowy koncert. Na kazimierskim zamku zagrał zdobywca Oskarów za muzykę do filmów „Brokeback Mountain” i „Babel” Gustavo Santaolalla z zespołem Bajofondo Tango Club. Ciekawym pomysłem jest tablica umieszczona w Cafe Kocham Kino. Stanowi ona miejsce nieograniczonej ekspresji – każdy może zamieścić tam swoje wrażenia, recenzje, opinie na temat obejrzanych filmów. Najlepsze, najostrzejsze i najśmieszniejsze prace zostaną nagrodzone!
Kolejne wydarzenia filmowe i muzyczne przed nami. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.