Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal Fotodokumentu w SWPS

„Za murami. Europa Wschodnia przed 1989” to wystawa 70 fotografii 20 fotografów z 10 krajów, którą od 3 grudnia przez miesiąc będzie można oglądać w Galerii Wysokich Napięć w SWPS.

To pierwsza z dwóch ekspozycji, które zostaną pokazane w ramach 2. Festiwalu Fotodokumentu. Wstęp wolny.
 
„Za murami. Europa Wschodnia przed 1989” to międzynarodowa wystawa prezentująca zdjęcia z krajów byłego Bloku Wschodniego, przygotowana przez holenderskiego kuratora Wima Melisa na Noorderlicht Fotofestival 2008. W Galerii Wysokich Napięć w SWPS zostaną pokazane w większości nieznane i najciekawsze z pokazanych pierwotnie w Holandii prac. Wernisaż wystawy odbędzie się 3 grudnia (czwartek) o godz. 18.00. Ekspozycja będzie czynna codziennie od godz. 10.00 do 18.00 do 31 grudnia. Wstęp wolny. Ekspozycja była prezentowana w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
 
Festiwal Fotodokumentu to opowieść o poruszających fenomenach rzeczywistości sprzed 1989 r. i różnych aspektach zmienionej obyczajowości po 1989 r. Na 7 stycznia 2010 r. zaplanowano uroczyste otwarcie wystawy polskich dokumentalistów pt. „DoNosy – Polska 1980-89 oczami czołówki poznańskich dokumentalistów”. Kuratorem wystawy jest Monika Piotrkowska z Instytutu Fotografii proFOTOGRAFIA.
 
Galeria Wysokich Napięć
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
ul. Chodakowska 19/31, II.p
czynna: pon-niedz, 12.00-18.00
wstęp wolny
 
Kultura Wysokich Napięć w SWPS to wystawy fotograficzne twórców o międzynarodowej renomie, spektakle teatralne najlepszych grup teatralnych, promocje najnowszych książek, spotkania z uznanymi artystami i pokazy filmów z nurtu kina niezależnego.

Więcej: http://www.swps.pl/kultura-wysokich-napiec