Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal Kamera Akcja ogłasza nabór do TRZECH konkursów!  

Młodzi twórcy filmowi i przyszli krytycy mogą wygrać staże i doskonałe nagrody.
Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który już po raz siódmy będzie odbywać się w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w konkursach, które rozstrzygną się między 6 a 9 października 2016 roku podczas trwania festiwalu. Uczestnicy będą oceniani przez krytyków filmowych, blogerów czy twórców. Reżyserzy mogą zgłaszać swoje filmy do Konkursu Etiud i Animacji, a przyszli krytycy filmowi mogą spróbować swoich sił w dwóch konkursach. „Krytyk Mówi” skierowany jest do tych, którzy w przyszłości chcą pracować w radiu czy telewizji. Konkurs „Krytyk Pisze” dedykowany jest tym, którzy chcą zajmować się krytyką filmową w czasopismach i magazynach branżowych.
 

Wygraj staż w konkursie Krytyk mówi

Krytyka to więcej niż słowa. To wypowiedź o filmie, która sama może stać się doświadczeniem filmowym. Interesujący scenariusz klipu, prowokujące sądy zestawione z obrazem i dźwiękiem, zaskakujący montaż i odrobina aktorstwa tj. wyważone gesty, mimika, odpowiedni ton głosu to niezbędne cechy współczesnego krytyka filmowego. Konkurs „Krytyk Mówi” skierowany jest do tych, którym mówienie sprawia przyjemność. Należy stworzyć wypowiedź wideo, która zaskoczy selekcjonerów.  Filmy przyjmowane są do 4 września. Wybrani uczestnicy zmierzą się ze sobą wygłaszając prelekcje przed seansami. Wszyscy uczestnicy konkursu będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach z dykcji (między 6 a 9 października podczas Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi), a laureat konkursu wygra staż w jednej z wiodących redakcji radiowych.  

Jeśli potrafisz zainteresować widza swoim zdaniem, doskonale czujesz się w roli prelegenta chcesz w przyszłości pracować w radiu lub telewizji nasz konkurs jest dla Ciebie.”  – mówi Malwina Czajka organizator festiwalu.

Wejdź do redakcji magazynu branżowego i zostań

Konkurs Krytyk Pisze dedykowany jest młodym kinofilom, którzy chcą zajmować się krytyką filmową.  To okazja do zrobienia pierwszego kroku na drodze zawodowej. Krytyk pisze to konkurs, w którym liczy się kreatywność. Wystarczy napisać tekst krytyczny o tematyce filmowej. Forma jest dowolna. Ważna jest oryginalność i lekkie pióro. Wiedza oraz doświadczenie są bezcenne, dlatego nagrodą w konkursie jest staż oraz warsztaty edukacyjne z zakresu krytyki filmowej. Laureat konkursu będzie miał okazję poznać zawód krytyka od środka podejmując staż w redakcji magazynu branży audiowizualnej.

Sprowokuj, zainspiruj, dostarcz czytelnikowi emocji i wygraj staż, podczas którego staniesz się częścią redakcji magazynu branżowego FilmPro” – zachęca Przemek Glajzner organizator festiwalu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2016 r. Warto się spieszyć, bo czasu zostało już niewiele. Jak co roku w jury zasiądą krytycy filmowi i filmoznawcy. W ubiegłych latach byli to m.in. Michał Oleszczyk, Łukasz Maciejewski czy Błażej Hrapkowicz.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

– wiek do 26 lat (włącznie)

– tekst krytyczny o tematyce filmowej (objętość 7 000 – 10 000 znaków ze spacjami)

– teksy nadsyłamy do 31.08.2016 na adres konkursy@kameraakcja.com.pl

 

Zgłoś film i daj się ocenić krytykom filmowym.

To już kolejna edycja Konkursu Etiud i Animacji na najlepszy film festiwalu oceniany przez krytyków filmowych. „Wysyłając swój film młody reżyser zwraca uwagę krytyków filmowych i blogerów na swoją twórczość. To możliwość zderzenia się z opinią tych, którzy recenzują, a często też programują festiwale filmowe” – mówi Przemek Glajzner, organizator festiwalu.  Etiudy i animacje do 30 minut – takie filmy można zgłaszać do 31 sierpnia 2016 r. na konkurs podczas siódmej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (6-9 października 2016 r.). Organizatorzy czekają na filmy, których znaczenie będą rozgryzać krytycy i blogerzy filmowi zasiadający w jury. Projekty konkursowe oceniane będą pod kątem niekonwencjonalnych przemyśleń, intrygujących rozwiązań formalnych, ciekawych analiz i nowatorskiego podejścia do języka filmu. Laureatem Konkursu na Festiwalu Kamera Akcja jest m.in. Kuba Czekaj reżyser „Baby Bump”, który zachwycił krytyków swoim krótkometrażowym filmem „Twist and Blood”.

Więcej informacji na temat konkursów i samego festiwalu na stronie: http://kameraakcja.com.pl

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja już po raz siódmy odbywa się w Łodzi, w tym roku w terminie 6-9 października 2016 roku w Kinie Wytwórnia oraz w Kinie Szkoły Filmowej.