Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal Młodzi i Film – zgłoś się!!!

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" odbędzie w tym roku w dniach 12-17 września. Jubileuszowa, 30-ta edycja, potrwa o jeden dzień dłużej, niż zwykle – 6 dni.

Trwa nabór zgłoszeń do tegorocznego festiwalu. Organizatorzy czekają na pełnometrażowe debiuty fabularne i krótkie filmy dokumentalne, animowane i fabularne. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 czerwca 2011. Regulamin i karty zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej festiwalu: www.mif.org.pl.

Festiwal „Młodzi i Film” jest największą krajową imprezą filmową, na której prezentowane jest młode polskie kino: pełnometrażowe debiuty kinowe i telewizyjne oraz filmy krótkometrażowe – animowane, dokumentalne i fabularne. W Koszalinie pierwsze sukcesy świętowały filmy „Rezerwat” Łukasza Palkowskiego i „Chaos” Xawerego Żuławskiego. Podczas ostatnich edycji festiwalu zadebiutowały takie głośne tytuły, jak min.: „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec, „Moja krew” Marcina Wrony i „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza.
28. edycja Festiwalu otrzymała Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krajowe wydarzenie filmowe w ramach Nagród PISF w 2010 roku. Była to trzecia nominacja dla Festiwalu, w trzyletniej historii Nagrody. Koszaliński Festiwal wygrał tym samym ze wszystkimi festiwalami filmowymi w kraju.

Dyrektorem Festiwalu jest Paweł Strojek. Od 2009r. Dyrektorem Programowym Festiwalu jest Janusz Kijowski – reżyser (m.in. „Indeks”, „Kung-Fu”, „Głosy”, „Stan strachu”, „Kameleon”), scenarzysta i producent, od 1998 wykładowca PWSFTviT w Łodzi, były wiceprezes Europejskiej Federacji Reżyserów Filmowych FERA, a w latach 2005-2008 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, obecnie dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Organizatorami Festiwalu „Młodzi i Film” są Miasto Koszalin, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, a producentem Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Zapraszamy też na stronę internetową www.mif.org.pl