Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal Nauki w Krakowie

Już po raz dziewiąty, w tym roku w dniach 14-17 maja, odbędzie się Festiwal Nauki w Krakowie.

Przesłaniem Festiwalu, mocno już zakorzenionego w tradycji Krakowa, jest popularyzacja –
w sposób ciekawy, przystępny i efektowny – najnowszych i najciekawszych osiągnięć naukowo-technicznych i dydaktycznych uczelni i instytucji naukowych.
Gospodarzem tegorocznego Festiwalu Nauki w Krakowie jest Politechnika Krakowska, a hasłem przewodnim: „Technika-Środowisko-Zdrowie”.
Festiwal obejmuje m.in.:
–          panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin nauki
–            prezentację dorobku artystycznego i kulturalnego środowiska studenckiego (spektakle teatralne, koncerty muzyczne etc. na estradzie ustawionej obok Ratusza)
–          Festyn Nauki, odbywający się w namiotach rozstawionych na płycie Rynku Głównego, gdzie prezentowane są „na żywo” efektowne doświadczenia naukowe i warsztaty, w których uczestniczy również publiczność. Festyn dziennie odwiedzany jest przez co najmniej kilka tysięcy widzów – nie tylko mieszkańców Krakowa i Małopolski, ale też turystów z całego świata, odwiedzających w tym czasie nasze miasto.
Festiwal Nauki w Krakowie na przestrzeni ostatnich lat stał się imprezą bardzo popularną i rozpoznawalną w środowisku Krakowa i Małopolski. Coraz częściej zdarza się, że szkoły spoza Krakowa właśnie pod tym kątem organizują wycieczki do naszego miasta.
 
Więcej informacji znajduje się na stronie www.festiwalnauki.krakow.pl