Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwal Slawistyki

W dniach 10-16 maja odbędzie się Festiwal Slawistyki, którego centralnym punktem będzie sesja naukowa „Słowiańskie barwy śmiechu”.

Imprezy będą się odbywały na Wydziale Filologiczno-historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, w Bibliotece Głównej UG, w klubie Plama oraz w Dworku Sierakowskich w Sopocie.
„W ubiegłym roku zorganizowaliśmy Dni Kultury Bałkańskiej, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. W tym roku w nasze przedsięwzięcie włożyliśmy jeszcze więcej energii. Mamy nadzieję, że 10-lecie Slawistyki będzie niezapomnianym wydarzeniem” – mówi mgr Natalia Wyszogrodzka-Liberadzka, jedna z organizatorek.

Podczas sesji naukowej swoje referaty wygłoszą studenci i doktoranci oraz pracownicy naukowi z wielu ośrodków slawistycznych z Polski i zza granicy. Oprócz sesji planowane są pokazy filmów komediowych z państw słowiańskich, wieczór prozy południowosłowiańskiej, wieczór kaszubskiej poezji śpiewanej, występ teatru slawistów z Wilna, monodram słoweńskiej aktorki Sašy Pavček, slavoparty w klubie studenckim Wysepka, koncert zespołu Bałkany śpiewają pod przewodnictwem Milana Duškova z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, promocja książki Aleša Čara Made in slovenia wydanej nakładem wydawnictwa Biblioteka Balkan oraz wykłady i prelekcje.

Organizatorami festiwalu są: Katedra Slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickie Centrum Kultury „Alternator”, Klub Studencki „Pomorania” oraz Koło Naukowe „Czar Słowenii”, które od lat promuje kulturę słoweńską i południowosłowiańską w Trójmieście.

Szczegółowy program: http://www.czar-slowenii/site/festiwal_program.php/