Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

FESTIWAL SYNESTEZJE: MUZYKA, PLASTYKA, SŁOWO 6-7 grudnia w Krakowie!

W sobotę, 6 grudnia w Klubie Studio rozpocznie się kolejna edycja dwudniowego Festiwalu Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo. Ideą przewodnią Festiwalu jest ukazanie interakcji i synergii różnorodnych dziedzin sztuki, które współistniejąc w jednej przestrzeni i czasie zyskują nowy wymiar i znaczenie.

W programie Synestezji, wśród ciekawych wykładów, wystaw, performance’ów, spektakli i koncertów, znajdzie się wiele nieszablonowych i unikatowych działań. Jednymi z najciekawszych wydarzeń będą muzyczno-plastyczne live acty.

Dobiegające ze sceny w trakcie koncertów dźwięki staną się inspiracją dla dwóch niezależnych plastycznych działań. Robert Bubel, znany krakowski malarz, wystąpi w niecodziennej dla siebie roli i stworzy wielkoformatowy rysunek wykonany mieszanymi technikami inspirując się dźwiękami dochodzącymi ze sceny. Dzieło, powstanie w całości na oczach zgromadzonej podczas koncertów publiczności. Równocześnie po raz pierwszy w Polsce przed publicznością powstanie wyjątkowa stalowa rzeźba – dwumetrowa głowa ze stali, żywiąca się dźwiękiem. Muzykę płynąca ze sceny zilustrują rozbłyski iskier narzędzi spawalniczych. Twórcą rzeźby będzie młody, utytułowany artysta, Tomasz Górnicki.


 

Kolejnym nietypowym wydarzeniem będzie Ściana Muzyki: słynny duet twórców murali, graffiti i obrazów szablonowych z Częstochowy, Monstfur, na jednej ze ścian foyer Klubu Studio stworzy malowidło będące synergią twórczą artystów wizualnych z muzyką charyzmatycznej basistki, Małgorzaty „Tekli” Tekiel. Artyści spotkają się po raz pierwszy w trakcie Festiwalu.

 

Wśród licznych wystaw ukazujących różnorodne techniki i formy sztuk wizualnych warto zwrócić uwagę na niepowtarzalne prace, prezentowanego już dotychczas kilkukrotnie w Krakowie artysty, Albina Talika. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć jeden z jego surrealistycznych cykli prac inspirowanych muzyką, wykonanych w autorskiej technice papierowego malarstwa.

 

Ukoronowaniem Synestezji będą występy muzyczne zespołów Łąki Łan, Gooral oraz formacji Hey – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych i alternatywnych.

 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.synestezje.pl