Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwalowych biletów czas

Rusza sprzedaż biletów na niezwykły festiwal we Wrocławiu, prezentujący ginące kultury i ich unikatowych twórców. Wejściówki na koncerty i spektakle Brave Festival dystrybuowane będą w ponad 140 miejscach w całym kraju od Gdańska po Cieszyn i od Białegostoku po Zieloną Górę. Sprzedaż rusza już 26. maja!

 Brave Festival to niespotykane wydarzenie kulturalne w skali nie tylko polskiej, ale i europejskiej. Twórcy festiwalu przygotowali we Wrocławiu szeroką prezentację duchowości i obyczajowości ludzi z najdalszych zakątków globu pod hasłem „Wszystkie modlitwy świata”. Brave Festival, którego główną ideą jest nie tylko przedstawianie sztuki, ale i kontekstu kulturowego, w którym dany obyczaj, czy rytuał wyrósł, odbędzie się już po raz piąty. Twórcy Brave prezentują zapomniane kultury, które odważnie pielęgnują swoją tradycję wbrew popkulturze, zmianom społecznym czy konfliktom wojennym. Wydarzenie to, swoim patronatem objęły Dyrekcja Generalna UNESCO, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Wrocławia.

 Bilety na pojedyncze wydarzenie kosztować będą 20 złotych aż do rozpoczęcia festiwalu (3 lipca). W trakcie jego trwania cena wejściówek wzrośnie do 30 zł. Istnieje także możliwość zakupu karnetu za 190 zł uprawniającego do wejścia na prawie wszystkie spektakle. Dlaczego prawie? Otóż jeden spektakl ze względów religijnych oraz kulturowych przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet. Czeczeńskie muzułmanki podczas Brave zademonstrują ceremonię Zikr, w której udział mogą brać wyłącznie kobiety. Inne interesujące wydarzenia podczas festiwalu to m.in. rytuał na wodzie wykonany przez koreańską szamankę, koncert kobiet z ludu Tuaregów, grających na świętym instrumencie Imzad, czy występ korsykańskiej grupy A Filetta, która opisze pasję Jezusa poprzez niezwykłe polifonie, jakich nie śpiewa się nigdzie na świecie poza śródziemnomorską wyspą. Na festiwalu po raz pierwszy obejrzymy także grupy dziecięce, które przybędą z Afryki i Nepalu. Ponadto, jak co roku w trakcie festiwalu odbędzie się cykl filmowy poświęcony różnorodnym aspektom religijności realizującej się w strefie świeckiej (sport, polityka, sztuka). Karnet na wszystkie dni projekcji kosztuje 140 zł, na jeden dzień – 30 zł, a na wybrany film – 7 zł. W ramach Brave zorganizowane zostaną również wystawy plenerowe, spotkania z artystami czy warsztaty – np. tańca afrykańskiego, na które wstęp będzie bezpłatny.

 Poza tradycyjnymi punktami sprzedaży wejściówki można nabyć także za pośrednictwem Internetu na stronie www.ticketpro.pl oraz poprzez witrynę organizatora festiwalu – www.bravefestival.pl, gdzie znajduje się także lista miejsc sprzedaży biletów w całym kraju.