Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwalu Ciało/Umysł w Teatrze Studio

W dniach 26 i 27 września rusza Festiwal Ciało/Umysł w Teatrze Studio. W ciągu dwóch dni będzie można obejrzeć projekty artystów z Portugalii, Belgii i Francji.

Ana Borralho & João Galante, którzy pojawiali się w zeszłorocznej edycji Festiwalu Ciało/Umysł z projektem ATLAS Warszawa, w tym roku przygotowali instalację performatywną sexyMF. Artyści stawiają pytanie, czym rzeczywiście są społeczne tożsamości: kobieta i mężczyzna, artysta i widz. Charakteryzacja twarzy, która nadaje jej cechy odmiennej od reszty ciała płci, zaburza standardową wymianę spojrzeń. Aby uciec od wrażenia iluzji, widz musi zdecydować co i kogo widzi.

David Weber-Krebs ze spektaklem Tonight, lights out! zaprosi widzów festiwalu do współtworzenia spektaklu, do wykonania skromnego gestu, który zyskuje wagę zbiorowej decyzji. David Krebs w centrum swoich eksperymentów umieszcza relację między dziełem sztuki a publicznością. Tworzy sytuacje interaktywne, w których wykorzystuje różne media i materiały.

Rachid Ouramdane ze spektaklem TORDRE spróbuje odpowiedzieć na pytania artysty – dlaczego tańczę w taki sposób, w jaki to robię? O czym myślę, kiedy decyduję się wykonać taki, a nie inny gest?

Więcej na www.cialoumysl.pl