Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Festiwalu Kultury Studenckiej ARTenalia

Już niebawem odbędzie się III edycja Festiwalu Kultury Studenckiej ARTenalia. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-9 maja na terenie Starej Rzeźni w Poznaniu.

Celem festiwalu jest promocja twórczości studentów oraz młodych, ale już rozpoznawalnych artystów. Twórczości ambitnej, wysublimowanej, często jeszcze buntowniczej, acz dojrzałej i świadomej.
 
Historia ARTenaliów jest, tak jak jej uczestnicy, stosunkowo młoda. Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy studenci Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej, a także Akademii Wychowania Fizycznego z Poznania stworzyli wspólnie I edycję na Placu Wolności. Przy Arkadii pojawiła się żywa, zielona trawa, która pokryła część placu i umożliwiła piknik w centrum miasta. Odbyło się także wiele ciekawych koncertów, występów i wystaw. ARTenalia stale się rozwijają dzięki wielu interesującym twórcom, którzy co roku wnoszą do festiwalu coś nowego
 
Druga edycja odbyła się już w murach Starej Rzeźni. Kompleks budynków przy ulicy Garbary oferuje niesamowite przestrzenie wystawiennicze oraz tworzy wyjątkową atmosferę do występów. Podobnie jak za pierwszym razem udało się zgromadzić publiczność, która przychodząc tutaj była zaskakiwana, mogła się wzruszyć, pośmiać i pokontemplować.
 
źródło informacji: www.bachanalia.pl