Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Filmostrada w Krakowie

23 maja w krakowskim kinie ARS rusza kolejna, VII-ta edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego FILMOSTRADA.

To niepowtarzalna okazja zaprezentowania kina na dobrym poziomie w miejscach, gdzie zazwyczaj ono nie dociera. FILMOSTRADA VI to filmy z prezentowane i nagradzane na Międzynarodowych Festiwalach, to dzieła uznanych mistrzów oraz filmowe eksperymenty. Od japońskiego westernu „Sukiyaki Western Django” z Quentinem Tarantino w roli głównej, najnowszego dzieła Kim Ki – Duka – „Oddech” po niezwykły dramat „Cztery minuty”, laureata Niemieckiej Akademii Filmowej poprzez „Brasileirinho. Muzyka słońca” – Mika Kaurismakiego, „Burza hormonów” – Ed Bluma, „Grając ofiarę” – Kiryła Serebrenikowa, „A na koniec przyszli turyści” – Roberta Thalheima oraz „Cztery minuty” – Chrisa Krausa.

FILMOSTRADA to Festiwal z tradycją. Ma już wierną publiczność czekającą na jej kolejne edycje. Filmy prezentowane w programie FILMOSTRADY V obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Na program VI – tej edycji FILMOSTRADY złożyło się 7 tytułów reprezentujących filmografie różnych krajów. Każdy z tych tytułów to film intrygujący, zmuszający do myślenia.

 
Więcej informacji na www.ars.pl i www.filmostrada.pl